صفحه نخست > خبر و گزارش > شناسایی تاکتیک های طالبان و راه های مبارزه با آنان > شناسایی تاکتیک های طالبان و راه های مبارزه با آنان

شناسایی تاکتیک های طالبان و راه های مبارزه با آنان

در کابل پرس بخش جدیدی با عنوان" شناسایی تاکتیک های طالبان و راه های مبارزه با آنان" راه اندازی می شود تا افراد غیر نظامی ضمن آشنا شدن با تاکتیک های طالبان، راه های تامین امنیت فردی و جمعی را سنجیده و در مسیری قرار گیرند که علاوه بر کم شدن تلفات و قربانیان، نابودی کامل این گروه و طرز فکری که این گروه و گروه های شبیه آن از آن برخواسته را فراهم کند.
کابل پرس خبری
دوشنبه 5 نوامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: چهره طالبان به عنوان یک گروه مسلح قومی که در دو دهه ی گذشته مرتکب شدید ترین جنایات بشری شده اند و این جنایات همچنان ادامه دارد، برای مردم کاملا شناخته شده است. با این وجود هنوز حرکت منسجم و یکپارچه برای تامین امنیت فردی و جمعی صورت نگرفته و این گروه قبیله ای هر روز جان تعدادی از مردم بی دفاع را در گوشه گوشه ی سرزمین مان می گیرد. در دو دهه حضور طالبان در صحنه ی کشور، میلیون ها تن بصورت مستقیم قربانی جنایات این گروه بوده اند.

در دوازده سال گذشته حکومت افغانستان به رهبری حامد کرزی نه تنها قدم های جدی را برای مقابله با این گروه بر نداشته بلکه به دلیل اشتراکات قومی کرزی و حلقه ی اصلی اطراف وی با طالبان و سایر گروه های تروریست، آنان به حامیان سرسخت طالبان بدل شده و تمام توان و انرژی خود را در خدمت اهداف مشترک قبیله ای که همانا سیطره بر تمام کشور و ادامه ی جنایاتی شدید مانند نسل کشی، کوچ اجباری، غصب زمین و خانه، تبعیض و تاراج و چپاول منابع طبیعی و زیر زمینی گذاشته است. همکاری تنگاتنگ دستگاه کرزی با گروه های تروریست چنان بوده که باید از ارگ ریاست جمهوری به عنوان یکی از مراکز عمده ی ترویج و گسترش تروریزم نام برد.
از سویی نیروهای امنیتی افغانستان توسط طالبان و هواداران قبیله ای اداره می شود و یا نیروهای ضد طالبان در بدنه ی نیروهای امنیتی به حاشیه رانده شده و یا طوری در برنامه ریزی طالبان حکومتی و غیر حکومتی قرار داده می شوند که تلفات سنگینی بر آنان وارد شود.

حضور بیش از 150 هزار نیروی بین المللی نیز نتوانسته هیچ کمکی برای مبارزه با تروریزم انجام دهد و تجربه بخوبی ثابت کرده است که این نیروها در مبارزه با تروریزم یا ناتوان بوده و یا بنا بر سیاست مبارزه با طالبان پای به افغانستان نگذاشته اند. طوری که مقامات جامعه ی جهانی مانند معاون رییس جمهور آمریکا به صراحت اعلام می کند طالبان دشمن آمریکا نیست و یا نگاه دقیق به رفتار سیاسی و نظامی انگلستان در افغانستان بخوبی نشان می دهد که این کشور همچنان از سیاست حمایت از قبیله سالاران و حاکمیت استبدادی تک قومی حمایت می کند.

جنبه های مختلف تروریزم طالبان و حامیان دولتی آنان در گفتارهای مختلف و در اخبار، گزارش ها و تحلیل های کابل پرس? نشر شده و نشر می شود اما گسترش جنایات طالبان و سایر گروه های تروریستی و از طرفی عدم تمایل و یا ناتوانی حکومت و جامعه ی جهانی در مبارزه با آن، لزوم تدبیر راه کارهای "عملی" را برای شناسایی تاکتیک های طالبان راه های مبارزه با آنان برجسته می سازد.

از این روی در کابل پرس بخش جدیدی با عنوان" شناسایی تاکتیک های طالبان و راه های مبارزه با آنان" راه اندازی می شود تا افراد غیر نظامی ضمن آشنا شدن با تاکتیک های طالبان، راه های تامین امنیت فردی و جمعی را سنجیده و در مسیری قرار گیرند که علاوه بر کم شدن تلفات و قربانیان، نابودی کامل این گروه و طرز فکری که این گروه و گروه های شبیه آن از آن برخواسته را فراهم کند.

برای این منظور کابل پرس در حد و اندازه ی توان خود کوشش خواهد کرد و از همه ی شما می خواهد نظرات، دیدگاه ها و تجربیات خود را برای شناسایی تاکتیک های طالبان و راه های مبارزه با آنان شریک بسازید.

آشنایی با انتشار مستقیم در کابل پرس

اگر با انتشار مستقیم مشکل دارید به این ایمیل مطالب خود را ارسال کنید: editor at kabulpress.org (علامت @ را بجای at بگذارید و فاصله را حذف کنید.)

بخش شناسایی تاکتیک های طالبان و راه های مبارزه با آنان

بخش تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • تشکر از کابل پرس? و این ابتکار فوق العادۀ آن، رسانه های تصویری در تفریح و فجایع خود مصروف هستند. واقعآ همه باید با پولیس و مسؤلین امنیتی خویش همکاری کنیم. و خصوصآ در اطراف و ولایات در مورد هر شخص که در منطقه مشکوک بنظر برسد باید معلومات کنیم و مسؤلین امنیتی را در جریان بگذاریم. با وجودیکه من قوم پرست نیستم ولی متآسفانه باید بگویم که در تعین پشتون ها بحیث کارمند، شاگرد در کار، چلی و ملا مسجد باید دقت کرد و کوشش گردد تنها از اهالی منطقه و اشخاص معتبر و قابل اعتماد استفاده گردد. در مسیر شاهراه کابل جلال آباد و سایر دروازه های کابل و ولایات باید تلاشی سخت صورت گیرد و از اشخاص مشکوک باید مقامات امنیتی تحقیق نموده و هویت و تذکرۀ افغانی یا پاسپورت را بررسی نماید.
  “تشکر”

  • tashakor az kabul press? ba nazare man bayad bardaraye ke az ghayre pashtun ast hich waqt sare ham kare pashtuni khod etmad na konen, chira ke man besyar nafara ra dedam ke ham karaye pashtunsh ra porsh ra ba taliban daden wa bardarani karzay onha ra narsda ba manzel az motar peyada karda ba shahdat rasanden karzay wa kharzay hama talib ast o mardom hoshyar bashen

 • یکی از تاکتیک های طالبان را از قصه پایین میتوانید دریابید.
  طالبان شخصی را که در کابل زندگی میکرد و از غزنی به طرف کابل در حرکت بود در بین راه میگیرد و شماره تیلفون خانه و فامیلش را از او پرسان میکند. به خانه اش تیلفون میکند که زن آن شخص تیلفون را جواب میدهد. بعد ازینکه این طالب خود را یکی از بهترین دوستان آن شخص معرفی میکند و احوال پرسی میکند و بالاخره میپرسد که فلانی چه کار میکند. همسر آن شخص جواب میدهد که خداوند نگهدارش باشد در اردوی ملی کار میکند. آن شخص تیلفون را قطع میکند و به داد آن شخص میرسد. فردای آنروز جنازه آن شخص به کابل میرسد و به فامیلش تسلیم داده میشود.
  به امید آنروزیکه حکومت خاین و طالبان وطن فروش از صحنه سیاست گم شوند و ملت افغانستان مانند یک برادر با هم زندگی کنند و همه احساس امنیت کنند.
  تشکر از کابل پریس و میرهزار عزیز

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس