صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > گوناگون > قهرمانى دوباره براى سميه كريمى

قهرمانى دوباره براى سميه كريمى

این یک آزمایش است
ادریس جویا
جمعه 22 نوامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

در هجدهمين دور از ترنومنت بين المللى تكواندوى روتنبورگ، سميه كريمى بانوى چهارده ساله هزاره ساكن آلمان توانست قهرمانى اين دور از مسابقات در وزن ٤٤- كيلو گرم را از آن خود كند.

سميه كريمى در پاسخ به سوال آقاى جويا در آلمان كه چگونه از سد حريفان گذشتى، گفت: با بالا رفتن سن و وزن مسابقات هم سخت تر ميشود ولى من با دعاى والدين و توسل به امام حسين توانستم از سد حريف چكى خود بعد از يك مسابقه نفس گير بگذرم.

اين يازدهيم مسابقه سميه كريمى در آلمان بود و تا به حال سه بار مقام سوم، سه بار دوم و پنج بار در مسابقات مختلف داخلى و خارجى به مقام أولى دست پيدا كرده و بزرگترين آرزويش رفتن به مسابقات بين المللى با نام افغانستان است.
وى در ادامه خطاب به همسالان خويش افزود؛ هر كسى بايد به آرزوهاى خودش باور داشته باشد و هيچگاه نا اميد نشود.
سميه كريمى چندى پيش توانست به قهرمانى مسابقات جنوب آلمان در وزن خود دست پيدا كند و تا به حال عنوان اين قهرمانى "قهرمان جنوب آلمان" يدك ميكشد.


پست اسکریپت

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • به سمیه جان از صمیم قلب تبریک می گوییم و این به تمامی افغانان یک افتخار و دست آورد است. اگر برای همه افغانان امکانات خوب و مساوی و بر اساس استعداد شان مساعد گردد، بی شک که دست آورد های بزرگ نصیب ملت خواهند کرد.

  و اما برای سمیه عزیر باید پدر و مادرش حالی سازد که این حسین و توکل به حسین و غیره امام زادگان و عرب زادگان نیست که قهرمان می شوند و یا می درخشند. این مربوط به زحمت و پشت کار خودشان است. حسین و غیره اش فعلا در قبر نیست و نابود شده اند و دیگر باید از این خرافات پیروی نکنیم.

  چرا از خود ما نمی پرسیم که اگر این حسین آغا اینقدر صاحب قدرت و ابهت می بود چرا نتوانست از مرگ خود ش را نجات دهد. این آغا درست مثل من و تو بود و من 100 فیصد می گوییم که عقل سمیه جان و دانش اش بیشتر از حسین است چون حسین در گذشته زندگی می کرد و از تکنالوژی مدرن و دست آورد های مدرن بشر چیزی حالی اش نبود که باید هم نمی بود. اگر حسین و همان محمد اش را زنده کنیم از شوک فرهنگی دنیای فعلی و تنها از روبرو شدن با موتر در جاده زهره ترک خواهند شد.

  پس مادر و پدر عزیر سمیه جان کوشش کنید که اطفال تان را خرافاتی ببار نیاورید. کوشش کنید که عقل را معیار تشخیص دختر تان سازید و بگذارید سمیه در امکانات آلمان بیشتر و بیشتر استفاده کند و عقل اش را با تماس با خرافات بازی و امام پروری فاسد نسازید.

  موفق باشی سمیه جان

  repondre message

 • او نادان چتیاتت را پیش بوبویت بگو. چی نظر دادن است او احمق لوده؟ ربطش را شاید تنها بوبویت بفهمد. تو لوده ره خدا بزنه.

  repondre message

 • این خانم که هزاره است چرا وی را افغان معرفی نموده اید؟؟؟ حد اقل انصاف به خرج میدادید و مینویشتید « افغانستانی!» خدایا از این همه نادانی و بی انصافی به تو پناه میبرم!!!!

  repondre message

 • بی نام آغا اگر مطلب را بخوانی ربط اش را خوب می فامی. سمیه جان گفته است که توسل به امام حسين بود که پیروز اش ساخت! حالا فهمیدی ربط اش را آغای حسینی و عاشورایی و کربلایی!

  تا زمانیکه در جهان انسان های نادان و خرافاتی مثل تو آغا باشد ملا و مولوی در امان است چون از حماقت افرادی مثل تو استفاده می کنند و با بلند کردن جنده حسین و حسن و علی و محمد و عمر و غیره و غیره اش ما را احمق می سازند. آیا خبر داری که این کربلایی ها می خواستند تا حسینک را کمک کنند تا به قدرت برسد و در بعضی روایات گفته شده است که اصل قضیه سر یک زن خوشگل بوده است! امید که فریب تاجران دین و مذهب را نخوری و زندگی ات را با شیوه و روش عقل و تمدن مدرن و دست آورد های علمی و فنی بشر مطابق سازی! فهمیده شد عاشورایی و کربلایی!؟

  repondre message

 • جناب دانا: یا دانش بیآموز یا اسمت را عوض کن. یا اسمت را مطابق فهمت کن یا فهمت را مطابق اسمت. خر را با اسپ نامیدن نمیتوان اسپ ساخت.

  repondre message

 • عبدالله جان! راست اش را بگو که در مورد اسلام و این حسین و حسن و غیره غیره نمیدانی یا خود را به کوچه حسن چپ می زنی؟ دوم، زمانیکه یک متن تاریخی، بخصوص در مورد اسلام، را می خوانی باید ببینی که این متن را کی نوشته است و منابع اش کدام است. در این شک نیست که هزاران کتاب در وصف محمد و انبیا و امام ها و امام زادگان و کربلا و عاشقان کربلا نوشته شده است که همه توصیف است و وارونه کردن تاریخ و مسیر تاریخ.

  برو کمی بیشتر در مورد دینت تحقیق کن و ببین که چی کثافت و حماقت هایی را که به ما نداده اند. خود این دینداران در عیش و عشرت غرق بوده اند و برای ما خط و نشان کشیده اند. این پیامبر ات اگر فعلا زنده می بود و همان کار ها را می کرد به جرم دخول با کودکان به نام پیدوفیل روانه زندان می شد. خبر داری که این حسین ات چند زن داشت. به اساس تحقیقات بی طرفانه در حدود 100 زن. بخوان و ببین که روزی چطور پدر اش علی به اهالی منطقه هشدار می دهد که دیگر به حسین و حسن آغا زن ندهند.

  این توصیف های را که در باب علی و حسین شنیده ای تمام اش کار ایرانی ها بوده است. راستش را بگو که آیا در آن افتاب سوزان و بیابان های بی آب عربستان امکان داشت که مثلا این علی چنان زیبا و درخشان و نورانی باشد که در کتاب ها و روایات آمده است؟ این آغا باید درست یک عرب قد کوتوله ، سیاه چرده و بشدت اوباش صفت بوده باشد که جز شمشیر زدن چیز دیگری را یاد نداشت. حسین و حسن اغا نیز که از بابه کلان شان میراث ژنیتکی گرفته بودند که باید هر چه بیشر ...گایند. از همان بابه کلان پیدوفیل همین نواسه های شهوت ران و زن باره!

  repondre message

 • سلام موفقیتشان را به تمام افغانی ها تبریک میگوییم
  آنهایی که نظر میدهند لطفا کمی فکر کنند بعد نظر بدهند با تشکر

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس