صفحه نخست > دیدگاه > معصوم استانکزی از حفيظ الله امين تا شهنواز تنی و غنی احمدزی

معصوم استانکزی از حفيظ الله امين تا شهنواز تنی و غنی احمدزی

نشر نخست: شنبه 1 دسامبر 2018
امضا محفوظ است
چهار شنبه 25 مارچ 2020

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

عملکرد و نام حفیظ الله امین با جنایات و قتل های بیشماری ازهموطنان گره خورده است که معصوم استانکزی در حلقه محافظان آن جنایت کار قبل از شش جدی سال ۱۳۵۸ ایفای وظیفه میکرد ، کسانی که زمان حفیظ الله امین را به خاطره دارند نیک می دانند که چه کسانی برای خدمت به گارد حفیظ الله امین استخدام می گردید ، بعد از سرنگونی حفیظ الله امین، معصوم استانکزی به صورت تصادفی از مرگ نجات یافت و جبرا به ولایت بدخشان در قطعه ۲۴ اردو در شهر فیض آباد تبدیل گردید ، شاهدان عینی می گویند که استانکزی در ولایت بدخشان با ترس و پریشان حالی زندگی می کرد و هر لحظه انتظار دستگیر شدن را به جرم همکاری با حفیظ الله امین می کشید تا اینکه با استفاده از جناح بندی های درون حزبی خود را از کام مرگ نجات داد.

استانکزي در زمان وزارت دفاع شهنوازتني به درباريان و محرم اسرار تني جاي گرفت و در گروپ تني فعاليت مي نمود.

با کودتای تني بار ديگر ستاره استانکزي رو به افول گذاشت و سرگردان اين در و آن در شد و با شيوه هاي مشخص بخود اين بارنيز ازقهر و غضب داکترنجيب نجات يافت و در سازمان زيرزميني تني به فعاليت آغازنمود و با حکومت حامد کرزي و آمدن شهنوازتني به افغانستان ، استانکزي باز هم سنگش بيرکرد وبه مقام ومنزلت رسيد .

با پروتوکول غيررسمي بين غني احمدزي و شهنوازتني و معرفي استانکزي به مثابه شخص مورد اعتماد تني و موصوف حرم رو و سلام خانه نشين شد . استانکزي در زمان تصدي وزارت دفاع به اساس تفاهم با تني - ده ها افسرفراري و متهم به باند شهنوازتني را در وزارت دفاع جابجا و تعداد ديگر را از کشورهاي اروپايي و آمريکايي دعوت و در مربوطات وزارت هاي دفاع و داخله تعين نمود .

شهنوازتني که در آبخور( آي اس آي ) نيشخوار مي زند وسيله استانکزي ، تعدادي از مزدوران سازمانهاي استخباراتي را در مربوطات ارگانهاي نظامي وامنيتي به کار گماشت . همين اکنون خيلي ازاپرات وزارت دفاع ازباند تني اند و اين برنامه زشت همچنان ادامه دارد و غني احمدزي را در تار قوم و قبيله بسته و با گذشت هر روز نيروهاي مسلح از وجود انسانهاي وطندوست تخليه مي شود.

استانکزی نظر به تعصب افراطی که با اقوام تاجیک ، هزاره و اوزبیک دارد از کشتن نام داران این اقوام لذت می برد و از به قفس انداختن قیصاری ، قریشی و علی پور روح بیماری خود را تسکین می دهد و این امر را اجرای عدالت می داند ، در مقابل ، جنایت کاران که دست شان با خون هزاران هزار انسان وطن اغوشته است و نام شان نماد از تخریب شهر کابل است ، در لیست سیاه ملل متحد به جرم وحشت و دهشت قرار داشته است امروز از جانب استانکزی در قصر ها جابجا گردیده اعاشه و اباطه می گردد ، هزاران هزار تروریست که قاتل مردم ، سربازان و افسران بودند از زندان ها رها گردید و این امر از نظر استانکزی اجرای عدالت است.

"امضا محفوظ است" برای کسانی ایجاد شده که نمی خواهند هویت و نام آنان در کابل پرس? افشا شود. "امضا محفوظ است" مربوط به یک نویسنده نمی باشد و ممکن است نویسندگان زیادی از این امضا استفاده کنند. تشخیص اینکه چه کسانی می توانند از "امضا محفوظ است" استفاده کنند، پس از درخواست نویسنده، بر عهده کابل پرس است.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس