صفحه نخست > دیدگاه > دسیسۀ فاشیست های قومی

دسیسۀ فاشیست های قومی

Uresh Ariaye
چهار شنبه 1 سپتامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

از مدتی به اینسو چند سایت انترنتی که بوسیلۀ اشخاص مرموزی که سابقۀ نوکری نزد آی اس آی پاکستان دارند در تلاش اند تا شخصیت های سرشناس ، نیکنام، دانشمند و شریفی را که وابسته به اقوام غیر پشتون افغانستان اند و بنوعی با آی اس آی ضدیت روی احساسات وطن پرستی نشان داده اند با وسایل مختلف بدنام سازند و به اصطلاح این مردم (امریکایی ها) بلک میل Blackmail نمایند تا از یک طرف با بدنام ساختن شخصیت های مشهور و با فضیلت اقوام دیگر افغانستان آنان را روی تعصب جاهلانۀ خویش بدنام ساخته از صحنۀ سیا ست و اداره دور سازند و از طرف دیگربه باداران پاکستانی خود که وجود چهره های آگاه و مشهور و میهن پرست افغانستان را از موانع اشغال دوبارۀ افغانستان می دانند خدمت شایسته کنند.

دسایس این گونه افراد فاشیست مشرب آنقدر رذیلانه است که اگر یکی از آن شخصیت های صادق و شریف در یک محفل رسمی یا خانوادگی یک گیلاس کوکاکولایا شربت سیب هم بدست داشته باشد اینان با تلاش رذیلانه عکس آن صحنه را بدست می آورند و با نشر آن ادعا می کنند که این شحصیت در حال شراب نوشیدن است و بعد هم نامردانه موضوع را پردازمی دهند و نتیجه می گیرند که چنین شخص بد اخلاق و نامسلمان نباید صاحب این مقام و منزلت باشد برای اینکه ملت ما مسلمان است و این بداخلاقی ها خلاف سنت ها و عرف مردم افغانستان می باشد و یا نامردانه از البوم های خانوادگی ویا از جای دیگری عکس آن شخصیت ها را که درکنار زن و فرزند یا دوستان خانوادگی عکس گرفته اند با یک عالم تهمت و اتهام به نشرمی رسانند تا بدنامی آن شخصیت های شریف را ببار بیاورند. پس از کودتای هفت ثور خلقی های وحشی و خیانتکار عین همین کار را کردند و هنگام دست یافتن به حریم زندگی شخصی مرحوم داود خان عکس های آن مرحوم را که با دخترویا نواسۀ دختری اوبود به عنوان سندی حاکی از بد اخلاقی و زنکه بازی آن شهید مظلوم به نشر رساندند عین این دسیسه دراین اواخر در حق آقای سید طیب جواد سفیر کبیر افغانستان مقیم امریکا صورت گرفت و بعد سایت های فاشیستی آن را پرداز دادند. این دسیسه آنقد رذیلانه و نامردانه است که اگر در آن دقت کنیم به عمق رذالت فاشیست متوجه می شویم.

آقای سید طیب جواد که هم بعلت مریضی همسرش که گرفتار مرض جانسوز سرطان است و هم به سبب کهولت و بیماری پدرش که از خدمتگاران سابقه دار علم و معارف افغانستان است بارها از ریس جمهور افغانستان تقاضای سبکدوشی کرده و کرزی هربار با اصراراورا در کار حکومتی نگاه داشته، ماه ها قبل از رمضان امسال در یک محفل مختصر خانگی سالگرۀ پسرش را جشن می گیرد و در همین محفل مادر و پسر به رقص می پردازندهمین و بس.

تصویر این صحنه به وسیلۀ سایت های فاشیستی به نشر می رسد و موضوع را شاخ و برگ می دهند و با عنوان " افغانی سفارت داخلاقی مافیا په منگولوکی" به مرد شریفی مثل سید طیب جواد و همسر نجیب او با عباراتی که فقط ازدهان گندیدۀ این فاشیست های قومی می تواند بیرون شود اهانت ها کردند. جالب تر هم اینکه همین صحنۀ عادی بوسیلۀ این فاشیست های بیمار از طریق عمال نفوذی آی اس آی در یکی از نشریه های معتبر غرب به نشر می رسد و نتیجه اش اینکه یک مرد باشرف ویک دانشمند با فضیلت وطن بدست چند فاشیست بی سروپا و دوسه سایت فاشیستی مثل تول افغان و امثال آن چنین مورد اهانت و قذف و تهمت قرار می گیرد و بردلسردی اش از کار در حکومت کرزی افزوده می شود وبا اصرار شدید از کرزی سبکدوشی اش را تقاضا می کند و کنار می رود و دیپلوماسی افغانستان از یک شخصیت کاردان و شریف خالی می شود.

به شکرانۀ این پیروزی ناجوانمردانه فاشیست ها بروند و " آن جای " خود را خینه کنند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • جالب است

  نویسنده این سطور کیست؟ کابل پرس? یا شخص دیگر؟

  • جعل کاری های مکرر کابل پرس?!
   سر دبير کابل پرس به ساخت و ساز کامنت های مجعول ، اکتفا نکرد. اينک درج مطالب بی نام و نشان ، برای پيشبرد منويات قوم پرستانه بر مبنای « شيعه گری» را نيز شروع کرده است!
   چرا سيد طيب جواد شريف و پاک است؟ به دليل شيعه بودن !!
   چرا قابل ترحم است؟ چون خانمش سرطان دارد (!)
   کابل پرس از کجا ميداند که نشر تصاوير جناب سفير ، يک عمل « فاشيستی» است ؟ چرا کابل پرس، از ديگر ارکان دولت کرزی در امريکا همواره انتقاد ميکند ؛ اشرف غنی و جلالی و ... را جاسوس مينامد اما سيد طيب جواد را مورد حمايت قرار ميدهد؟ به اين دليل که اکنون کابل پرس محل دفن زباله های قوم گرايی، و سموم مذهبی است !
   پدر سيد طيب جواد سفير کرزی در امريکا( که سفارتخانه را عشرتکده ساخته )، يعنی مرحوم مير حسين شاه ، قبلا فوت کرده است ، اما نويسنده مجهول النسب ، اين واقعيت را نيز کتمان کرده !
   کابل پرس در حال حاضر نسخه هزارگی افغان جرمن آنلاين است! احترام. زلمی

  • zalmay
   bakhatere ke awghan ha fashist (pashtun ) az ebteda jasos , englis badan jasos isi bodan , hastand wa khawahad budand .. ta emroz hech aqwame afghanistan mesle pashtun ha wabasta ya jasos ISI naboda wa mardom ein sarzamin ra tawasot arab ha , panjabi ha bakhatere khoshnodi badaran shan qatle aam nakardand .. emroz hamachez ra sabat karda ke faqat pashtun ha fashist jasos buda metawanand . wiki leaks sobot besyar taza ast . chon pashtun ha bakhtare nafa khod dar afg jasosi mekonand alaihe degar aqwam barai ISI leza in kar ra sharm wa ayb nadanista balke joze az watabparasti wa ghairat khetab mekonand .. wa degaran ke az khod wa watan defa kardand ,tapa watanforoshi zada meshawand chon dar maqabel ISI ya doshman hai afg mobareza kardand .. shuma kasif ha hech waqt ensan shudani nested wa en keshwar ra ba taraf tajzia sawq dadid . enshalah bad az an khawahad didim ke shuma chetor zendagi khod ra ba pak ba pish khawahad burdid ..

  • راستى فاشيستان قبيله از هر قماشى كه باشند در جيده توطعه,دروغها و جعليات بر عليه نخبكان غير بشتون با هم متحد و همكار ميشوند.تو طعه كلبدالين...نجيب,حمله امان الله بالاى هرات,فاجعه بغلان وقتل كازمى عزيزو به همين سلسله ترور شخصيت ارجمند و عزيز سيد جواد.به هزار ها مثال موجود است.كرزى اين فاشيست افغان ملتى ادامه دهنده راه اسلاف سليمانمى خود است,او هم به بهانه ها و جال و نيرنك دانشمندان غير بشتون را عزل ميكند تا جا براى افغان ملتى هاى فاشيست خالى كند.

 • برکناری سید طیب جواد این وطنپرست واقعی لکه ننگ بر جبین دولت افغان و بخصوص وزارت خارجه خواهد بود.

  کرزی اگر واقعا به شخصیت افغانهای با وجدان و طنپرست قدری احترام دارد جلو استعفای این شخصیت نیک نام را بگیرد و الی دامنه این شخصیت کشی ها بیشتر خواهد شد.

  من در ضمن به نویسنده محترم آقای یورش آریایی عرض میکنم که این مسله هیچ ارتباطی با پشتون و غیر پشتون ندارد بلکه فقط کاری یکعده جاهل و مسلمان افراطی است که چشم دید ندارند.

  شما در نوشته خویش دو مسله ضد و نقیض را ذکر کرده اید. اول اینکه این سایت ها را قوم پرست خطاب کرده اید و از طرف دیگر آنها را وابسته به آی اس آی پنجابی های بویناک دانسته اید.

  این چگونه قوم پرست است که منافع کشور و ملیت خود را به آی اس آی بفروشد ؟

  اگر آنها فروخته شده اند پس هیچ احترامی نه ملت خود و نه به کشور خویش دارند.

  در مورد سایر مسایل با شما کاملا ً موافق هستم چون من آقای سید طیب جواد را میشناسم که یک وطنپرست است و حتی عده ی زیادی که با او آشنایی دارند به کرزی غیر مستقیم پیشنهاد کرده بودند که اگر او را برای سمت وزارت خارجه به ولسی جرگه معرفی کند.

  خداوند آنانی را که منافع کشور و مردم ما را فدای منافع قومی و سمتی میکنند به راه راست هدایت کند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس