صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > عبدالله عبدالله

عبدالله عبدالله

عتیق شاهد
شنبه 15 آگوست 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آفرین به هنر تان آقای شاهد!

  اما نفهمیدم این بزش کی است، احتمالا احمدشاه مسعود باشد چون عبدالله گفته بود که راه مسعود را خواهد رفت.
  الان خودش را سوار شده و راهش را میپیماید.

  جالب است ، هنر تان قابل تقدیر است

  • My dear best friend (Shahid) you did realy a good job to draw up his image, it is the proper time for hime to ride up his their leader to be more successful, it clearly showing the nation accross Afghanistan what the people they are ! we didn’t see any visiable and good services even from their leader Masoud (Big Goat ) while they were in the power, so he killed thousand of people in kanul and have been damaged more than 20000 household, right now how they come up and claiming honesty and faithfully. our nation must know this fact that they are nothing and will nothing to do.

  • hi thanks for image of mr abdula i am agree with isra abdulla hi didn’t any for the past and how he want to do for the future .this is my advice for all afghan nation should not give vote to abdulla

  • عجیب است آقای شاهد این هنر تان اگر عوض بز الاغ میبود زیبا تر میبو د چون موجودیت آقای کرزی حتمی بود چون هفت سال میشود بوش واوباما کرزی را سواری میکنند

 • very nice! yak namune bisyar hale
  tashakooor

 • این راه از کابل آغاز و به پنجشیر ختم خواهد شد ...

 • اينجا يك عده افراد كينه ور نشسته اند باوركو اقاى شاهد اكر يك بشم را هم شما رسم كنيد فورى انها اسهال كلمات شده طوطى وار شروع ميكنند شوراى نظار بنجشير ... انها از انديشه قبض هستند ولى اسهال كلمات اند.اسمان وريسمان را باهم وصل ميكنند.همان جهاز هاضمه كنه است.اين كركسان جبون هنوز هم در اضطراب اند.تمام وزارت ها ووزارت خانه از شما فاشيستان براست ديكر جرا شما مانند كرم مردارى ارامش ندريد.ان مردم بيجاره بنجشير يك زمان جهاد كدند هالا هيج نيستند.همه سخت به يك لقمه نان احتياج است ان راد مرد مسعود هم زنده نيست .بس شما جرا ارامش نداريد.اصلا خاين خايف است.

  • mardom khili janib dari az abdolah dare mikone karzai khabo aramish nadare abdolah abdolah az himayati khili az mardom bar khordare in vaghiyat ast zende bad afghanistan

  • سلام بر همه خوانندگان این سایت. بعد اینکه خداوند عالم برای یگان ادم عجب چشم داده اند مثلی برای اغای بینای نا بینا داده اند؟ یعنی تابکی دوزدی های ان تیم بد نام اشرار را در کل وباند چپاوولگر شوروای نظار را بطور خاص جهاد میگویید؟؟؟ مگر حیادارید یانه؟؟ ویرانه های کابل کشتار مردم بیگناه کابل چور وچپاوول دارای ملت ودولت را در زمان دیوانگی خود شان وهمین حالا در زمان قدرت دیوانه دیگریشان بنام کرزی را چی میتوان گفت جز دزدی و چپاوولگری؟؟ پس بجای اینکه ازین دزدان دفاع میکنید برای اینها لعنت وبرای روح شهدای گمنام وبا نام این وطن که بدست هر خونخواری شهید شده اند درود بفرستید. مرگ بر جانیان از هر قماشی که هست .زنده باد ملت سربلند ومسلمان افغانستان.سر افگنده باد متجاوزین بهر رنگی که هست. نابود باد کسانیکه زیر نام اسلام خون مسلمانان را میریزند.

 • ظرافت فوق العاده! طبعاً بزش، بزِ چینی نیست،همان مسعود کج پکول است. کاش از پکول هم توبره می ساختی. موفق و سرفراز باشی شاهد گرامی.

  • نخیر جناب اگر عوض این یک الاغ با سر تاس میداد حتما در کمباین آقای کرزی استفاده میشد

 • سلام!
  عبدالله بسیار زیرکانه راه خود پاک کرد. این زمینه ها را از کمک به آنهای که رهبرش را به قتل رساندند آغاز کرد، او بسیار زیرکانه او را ازسر راهش برداشت. بعد نوبت داکتر عبدالراحمان رسید که او از دیر زمان این کینه را در دل با خود داشت که چطور او رااز سری راه خود دور سازد. عبدلله با زمزمه های شبانه روزی به دوستان شورای نظار خود، وی را به چشم همه دشمن قلمداد کرد، با این حیله و فریب آنها را پلان داد که چطور داکتر عبدالراحمان را به قتل برسانند. که آنها نیز نا جوانمردانه وی را به شهادت رساندند. جدا شدن مارشال فهیم از جبهه ملی نیز جز دسایس عبدالله بوده و است. کنار زدن و به حاشیه راندن برادران مسعود بسیار زیرکانه توسط این آقا نیز صورت کرفت و شاید با وعده دادن سفارت رضایت آنها را نیز حاصل کرده باشد. با از بین بردن افراد بالا، وی شخصی دیکری را مانع آرزو های دیرینه خود نه می بیند و با دیده درای خود را کاندید مستقل اعلان می کند و جبهه ملی را هم نا دیده می کیرد و فکر می کند که مردم کر و کور هستند. این موضوع را نیز نه باید فراموش کنیم که شورانظار با وجود سرو صدا های زیاد چقدر به قعط الرجالی دچار است که این مرد مرموز را بالای شانه های شان بالا می کنند و خواب ریاست جمهوری می بیینند. اما آنها به یاد داشته باشند که زود از این اشتباه خود نادام خواهند شد. ولی تا دیر نه شده است این مرد هزار چهره را از کنار خود دور سازید تا بعد ها کلک ندامت به دهن نه کیرد، کارتون آقای شاهد، ،شاید به ظاهرخشم یک تعداد از دوستان را موجب شود ولی وی با این کارتون خود به ما بیان می کند که چطور عبدلله از شورای نظار تا به اکنون بهره جوی کرده و خود را به این موقف رسانده است. و تا به اکنون شورای نظار را ............ می شود. در حقیقت وی خدمت زیاد به این دوستان کرده است که دشمن حود را بشناسند و هوشیار شوند تا دیر نه شده است.

 • واقعا که بز کثیف در زمان حیات کابل را به ویرانه مبدل کرد، بنیاد اردو و پولیس را از بیخ کند، قتل هزاران هزاران بیگناه را به گردن گرفت، دروازه های کشور را به صورت مستقیم برای پنجابی های کثیف و بویناک پاکستانی و آخوند های ایرانی باز کرد و حالا بعد از مرگش جنایتکاران جنگی از هر قماش از نام او استفاده میکنند.

  زنده باد عتیق شاهد این بزرگ مرد کشور

 • جناب نا بينا : عفو ميخواهم که راست گفتن با لاى شما چندان خوش نميخورد شما باز هم نام جهاد را گرفتيد ديگر بس است حالا به چهل کتاب ثابت شده که مسعود و پنجشيرى هاى (شوراى نزاعش) نه تنها جهاد نکردند بلکه همدست و ياور روس ها بود شما گفتيد که پنجشيرى هاى بيچاره من نميدانم مطلب تان از بيچاره يعنى چيست اين بيچاره ها کابل و دارو ندار دولتى و مردم اينجا را در وقت سقوط دوکتور نجيب الله چور کردند بعد با امدن طالبان در وقت گريز باز هم کابل را چور کرده بردند و با امدن امريکا يي ها باز هم امدند و کابل را چور کردند امروز اين همه بلند منزل ها تجارت هاى زمرد ، تيل . گاز خريد خانه هاى پر قيمت در خارج کشور پولش براى اين بيچاره ها از کجا ميشود

  بهتر است به اين شعر پروين اعتصامى اکتفا کنم

  پروين به کج روان زحرف راستين مگو کو انچنان کسى که نرنجد زحرف راست

  • اگر طبق نظر عبدالطيف بدرام يك حكومت فدرال بوجود بيايد. عبدالله ها فقط به بنجشير ميزيبد ولي باز باور ندارم كه از غم شان در امان باشيم. سوار بر بز باز دنبال مان خواهد آمد و فاجعه غرب كابل را تكرار خواهد كرد.

  • جای تاسف است که شما کم سواد ها هنوز هم کینه در دل دارید. وقتی حرف ازعبدالله میشود همه از هر سو میریزید و با کلمات رکیک دزد و غیره مردم بنجشیر را توهین مینمایید. این عمل شما عاقلانه نبوده و ادعا های تان کاملآ احساساتی و نادرست است. اگر در کابل دزدی شده دست هزاره و اوغان نیز بوده. اگر قتل شده دست مزاری و دار و دسته اش نیز بوده. ما همه شاهد بودیم که خود خواهی و حرف ناشنوی های مزاری و وطن فروشی حکمتیار فضا را برای آنچه را که شما فاجعه مینامید آماده ساخت. از شما خواهش میکنم که به مردم بنجشیر حرف بد نزنید چون در بد ترین شرایطی که دیگران شکست خوردند یا فرار کردند, برعکس بنجشیری ها ماندند و مردانه جنگیدند و با خون خود از نواموس مردم این کشور که شامل حال شما ها نیز میشود دفاع کردند تا که دشمنان جاهل و مزدوران بیگانه شکست خوردند. واقعیت ها به همه معلوم است و فکر کنم نیازی به تبصره زیادی در این مورد نیست.

   از شما جوانان هزاره و شما نویسندگان این سایت خبری خواهشمندم که از توهین, شیطنت های مستقیم و غیر مستقیم دست بردارید. نه به شما کدام نفع میرساند و نه همه به بقیه مردم. نتها باعث بیشتر شدن تفرقه و دشمنی میان اقوام افغانستان خواهد شد و برنده دشمنان خواهد بود. بهتر است قضاوت های تان جنبه های قومی نداشته باشد و مانند یک باسواد و روشنفکر واقعی فکر کرده بنویسید.

  • ببین آقای حمید همین که تیر تان را بطرف یک ملت نشانه میری خودش نشاندهنده تعصبات درونی شما میباشد شماها اگر در افغانستان قدرت داشته باشید اصلا خواهان موجودیت هیچیک از اقوام و مشارکت آنها در قدرت نمیباشید چرا میخواهید مردم را ببرید به گذشته و خاطرات شوم دهه هفتاد را زنده کنید؟ شما میخواهید دوباره همان آش و همان کاسه باشد که قدرتمندان افغانستان همه از ولسوالی پنجشیر باشد اما کور خوانده ای دیگر زمانش گذشته و بزک پنجشیر هم دیگر نیس که قدرت را قبضه کند و به حرف هیچ کس توجه نداشته باشد مگر همه نا حق بودند و مسعودوف بر حق؟ عامل تمامی ویرانی و آدم کشی در کابل مسعود جانی و آدم کش بود.

  • سلام آقای حمید.باور کنید تمام مردم محروم واقلیتهای کشور در طول جهاد همان ظرزفکرراداشت که شمادارید.این صمیمیت به قمت صدهاسال محرویت به وجود امده بودخودمیدانیدکه عیده ائ جوالی بودند عیده ائ به کنیزی وغلامی مشعول بودن وعیده ائ هم دمبال گسفند مالداری بودند!اما جای تاسوف انیجاست که این گنجینه گرانبهاءبازیچه دست طفلی قرارگرفت که او بقول شما نه سواد داشت ونه درک سیاسی باور کنید اگر او به اندازه دوستم شعور سیاسی میداشت امروز ملت محرم گرفتار این همه بد بختی و مصیبت نمیشد.میگویند ازشترپرسید که شما خیلی حیوان بردوبارو خوبی هستید این بار های سنگین رابا صبر حوصله با تشنگی گشنگی حمل میکنید.شتر گفت ازاین شکایت ندارم که این بارهای سنگین حمل میکنم.برای من این غم انگیز است مهار یا رسمان مرامیبرند به دمب خر موشه ائ میبندن که او توان حمل دوتا غربال را هم ندارداو باید پش شود من از دنبالش.این مصداق حکمت مسعود و ربانی است.آیا شما توان پزیروفتن این حقیقت دارید؟ اگرنادرید شما چطور توقع دارید که مردمکه این گنجینه گرانبهای شان را به آنها سپردند.آنها در جهل نادانی آن را در آتشی انداختند که حرارت ان اول خودش را سوختاندو دودش اطرافیانش را کور کرد تبقه محرم هم به همان پله انداخته شد بودند.

  • دوستان بسیار گرامی، یک مورد را برای تان خاطرنشان می کنم. اگر خوشتان نیامد، مرا با بزرگواری تان ببخشید. بهتر است در بحث ها از شورای نظار و آن کج کلاه خان که اکنون تنش خاک و پودر گشته است نام ببریم، نه از «پنجشیری». آن کج کلاه خان با شورای نظارِ بی عارش خون خیلی پنجشیری های مردم دوست و مبارزِ نه «مجاهد» را ریخت. با رفتن در بین مردم پنجشیر به این موضوع می توان پی برد. امروز اگر مردم پنجشیر از مسعود به عنوان «آمر صاحب شهید» و غیره نام می برند، از یاد نبریم که چنین نام گزاری را در تقابل با شهید مزاری و بابای ملت می کنند. حالا جای ندارد که من در مورد شهید مزاری و بابای ملت صحبت کنم چون در مورد آنها ممکن من کمتر از شما بدانم. مسعود افراد بلند رتبه ی شورای نظار را که از او بی چون و چرا اطاعت می کردند، چار جیبه از دارایی مردم و آنچه که بنام مردم بدست می آورد، پر کرد و آنانی را که از او اطاعت نمی کردند، کشت. از سوی دیگر تا زمانیکه زنده بود یک متر سرک پخته هم در پنجشیر نساخت. مردم پنجشیر قربانی درنده خویی های این مردک شد. برای مردم پنجشیر «جهاد» تولید می کرد ولی ازین جهاد یگانه سودی که مردم می برد، این بود که جنگ دراین ساحه تمرکز داشته باشد و فرزندان آنها با شرکت در جنگها بمیرند. تسلای دل مادران و پدران فرزند مرده این بود که آمر صاحب بگوید:فرزندتان در راه خدا شهید شد. اما این را نگفته بود که« بعد از پیروزی، من و آنانی که در پای من هستند بر گرده هایتان سوار می شویم و آن قدر بز کشی می کنیم تا که مرده ها با کفن های هفتاد گزه و لنگی های پارچ سفید و سیاه شان بدادتان بیایند».
   فقط اینرا می خواستم بگویم که ما شکر الحمد للله از هر ملیت واز هر منطقه یک قهرمان مسخره و دروغین داریم اما بیایید که آن ها را به صورت آن ملیت و یا آن منطقه چسب نزنیم.

 • Atiq Shahid you are a coward. You are away from afghanistan and don’t know the realities on the ground. Abdullah Abdullah is the winner of this election because people love him. Shame on you and Karzai. I am in Kabul right now visiting from the U.S. you and your kind are have no place here. if you don;t believe me come to kabul and see for yourself.

 • یک جهان تشکر شاهد صاحب. واقعاً که شخصه در چرمگری شناختی. من یک نظر داشتم همین که عبدالله را سری همین شاخیش میشاندی بسیار خوبیش میشد. چرا که قابلیش است او بسیار چوکی را دوست دارد در حصه چوکی نه رهبر رامیشناسد نه برادر ونه خواهر.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس