صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > نتیجه انتخابات افغانستان

نتیجه انتخابات افغانستان

عتیق شاهد
چهار شنبه 7 اكتبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • دوستان عزیز،
  انتخابات افغانستان نشانګر شجاعت وامید است

  دفتر روابط عمومی ایساف

  کابل افغانستان سپتامبر ۱۸، ۲۰۱۰: قوماندان عمومی قوای بین المللی و نماینده ارشد غیرنظامی ناتو در افغانستان امروز کسانی را که در تامین امنیت و تضمین سازمان انتخابات پارلمانی کشور سهیم بودند ستایش کرد

  جناب دیود پتروس ګفت که امروز مردم افغانستان یک پیام قدرتمندی را صادر کردند و آن عبارت ازاین است که صدای آینده ای افغانستان به افراط گرایان خشونت طلب نی بلکه به خود مردم افغانستان تعلق دارد.

  جنرال پیتریوس همچنین اظهار داشت که من بخصوص قوای امنیتی ملی افغانستان را که در حفظ و تامین امنیت انتخابات شجاعانه عمل کردند تقدیر میکنم – انتخابات و حق رای دادن سلاحی است برای آینده یک کشورو این قدرت است قدرتمند تر از یک اسلحه می باشد.

  . جنرال دیوید پتریوس همچنان ذکر کرد که حمایت از نیروهای امنیتی دوست افغان بخاطر تامین امنیت انتخابات برای قوای ناتو و ایساف جای بسیار افتخار است. همچنان ما از اعضای کمیسیون انتخاباتی افغان و گروه کار شناسان سازمان ملل متحد و نا ظران افغان و بین المللی برای همکاریشان درآمادگی و پیشبرد انتخابات امروزقدردانی می کنیم.

  جناب مارک سدویل فرستنده ارشد غیر نظامی ناتو در افغانستان فرمودند که
  انتخابات امروز یکبار دیگر نشان داده است که مردم افغانستان می خواهند دارای فرصتی باشند که خود بتوانند رهبران خود را انتخاب نمایند

  برای قوای ناتو، ایساف و دوستان افغان ما واضح است برای آینده افغانستان مهم است که خشونت ها قادر به نابود کردن خواسته های دموکراتیک مردم نباشد. ناتو در حمایت خود ازافغانستان و در سهم خود برای مبارزه مشترک علیه تروریسم و افراط گرایی( آنهاهیکه به دنبال نابود کردن موفقیت 9 سال گذشته اند) پایدار است.
  ویژه گی این انتخابات در این است که این انتخابات برای اولین بار توسط خود افغان ها بعد از سقوط طالبان برنامه ریزی و پیاده شده و امنیت در انتخابات به حمایت ایساف توسط نیروهای امنیتی افغان رهبری شد.

  مهدی ارجمند – سنتکام
  فرماندهی مرکزی ایالات متحده

  دوستان به این عکس ها هم نگاهی بی اندازید.
  http://www.flickr.com/photos/c...

 • پتریوس !

  تو خودت یک ( الیگل ) در افغانستان هستی مانند مکسیکن در امریکا . تو بدون اجازه مردم افغانستان وارد خاک شان شده ایی و بر خود اجازه حرف زدن و تبیلغ بر رای دهی و یا یکی از امور مهم سیاسی کشور شان نموده ایی . انتخابات که نتیجه ان قبلاء از طرف سی آی ای تعین است برای مردم افغانستان مانند دوره های نادرخانی تمثیل یک درامه کهنه را دارد , این بدان معنی است که فقط پالان خر نو شده است ولی خر که همان سیستم ارباب رعیتی باشد هنوز پا بر جا است . ارباب یعنی دار و دسته هیروین فروشء کرزی و گل اغا شیرزوی وشخصی خودت با موجودیت عساکر اتامک خودت با همه دروغ ها و دسایسی برای در اختیار داشتن افغانستان و رعیت مردم فقیر افغانستان که به زور بر قبرغه انها شما نشسته اید . سوزاننده ترین ترین قسمت این درامه این است که نام تمام این جنایات را . . جنابات منظور از اکمالات طالبان در سر فهرست و ترانسپورت بهترین مواد مخدره دنیا در تابوت های عساکر خودت به واشنگتون و دیگر نقاط دنیا و دامن زدن جنگ جدیدی در شمال توسط طالبانی که شما انها را در زندان های خصوصی تربیت نظامی داده اید , , گذاشته اید باز سازی افغانستان . کسی که با اخلاق سیاسی و نظامی شما اشنا است مثال های از گذشته عسکر شما را حتما به یاد خواهند داشت .. تبدیل نمودن کوریای شمالی به لابراتوار جنایی چین سرخ یکی از خدمات شما برای صلح جهانی است . از اثر جنگ شما در ویتنام هنوز مردم در فقر بسر میبرند و این نه تنها ویتنام بلکه در پهلوی ویتنام شما یکی از ازاده ترین کشور های جهان را به قعر فحشا و و انواع و اقسام امراض ساری مانند ایدز و سفلیس و گنوریا فرو برده مردم غیور انها را که هیچگاه زیر اثر و یا قیادت هیچ کشور با قدرتی نگردیده بوند زیر کفش توریستانی بگ پک نموده و گاهی عساکر برگشته از ( دزرت ستروم ) را در انجا برای فحاشی و روسپی پرستی و عربده کشیدن به چریدن ازاد میگذارید . وحشت و بربریت عسکر شما از انجا هویدا ست است که فقر را توسط جنگ های دوام دار بین المللی ساخته اید و تجارت را که حق تمام مردم این جهان است به وال ستریت به موقفء دزدان و قزاق های بانکی خلاصه نموده اید . وحشی تر از این ندیده ایم که چندی قبل وزیر صحت عامه تقاعد شده ناروی و یا دنمارک اعلان نمود که دونالد رامسفیلد با واکسین ضد سارس میخواست سه حصه مردم جهان را بکشد . مامردم افغانستان فقط به خاطر رهبران دزدی که داریم نتوانستیم که جواب شما را به زبان خود شما بدهیم , و شما فقیرانه و مذبوحانه از فقر و بدبختی ما سو استفاده کلتوری خود را نموده ما را فقیر تر میسازید تا کشور کاملاء به اختیار شما قرار گیرد .

 • آقایان و خانمها در سنتکوم باید بدانند که امریکا اعتبار خود را روز به روز در بین مردم افغانستان از دست میدهد.

  همه به شمول غربی ها میدانند و اکنون بعد از افشا گری های ویکی لیکس همه میدانند که مراکز تروریستها ، پناهگاه های شان، کمپ تربیوی و بلاخره بزرگترین حامی شان در پاکستان است که ما افغانها آنرا چتلستان خطاب میکنیم ولی امریکا از 9 سال بدینسو قرا و قصبات افغانستان را بمبار میکنند.

  اگر امریکا و ناتو واقعا ً به مبارزه در مقابل تروریزم صادق است پس باید اول آی ای آی چتلستان را ، جنرال ها و نظامیان آنرا چون جنرال حمید گل به لست سیاه تروریستی شامل کنند و بعد قوای خود را داخل چتلستان سازد.

  امریکا و ناتو باید بدون تاخیر کلیه عملیات نظامی را در افغانستان متوقف کرده و به جای آن در داخل پاکستان( چتلستان) به عملیات آغاز کنند.

  با از بین رفتن مراکز تروریستی و آی ای آی چتلستان شما خواهید دید که هم در افغانستان و هم در هند دیگر هیچ تروریست و طالبی باقی نخواهد ماند.

  اگر شما واقعا ً میخواهید مردم افغان به صداقت امریکا در مبارزه به تروریزم باور پیدا کنند و به تعهد امریکا به حقوق بشر و دموکراسی باورمند شوند پس امریکا باید در سیاست خود در مقابل مردم مظلوم افغانستان که به خاطر تروریستهای پنجابی پاکستان( چتلستان) رنج میبرند تغیر اساسی وارد کند.

  • یک مسله دیگر را هم میخواهم ذکر کنم و آن اینکه اگر امریکا و ناتو خطر تروریستهای چتلستان( پاکستان) را امروز نادیده بگیرد و تمام توان و انرژی شانرا در جنگ با افغانهای که نسبت بمباری قریه و قصبات شان و نسبت کشته شدن فرزند و دلبند شان به صف این و یان گروه شورشی پیوسته است مصرف کنند، این تروریستان خطر بزرگ دیگری را برای شما در آینده ایجاد خواهد کرد.

   پس قبل از اینکه دیگر نشده است به موجودیت پاکستان( چتلستان) این غده سرطانی که انگلیسها در 1947 با تجزیه افغانستان و هند به میان آورده است خاتمه ببخشید.

 • آقایان و خانمها در سنتکوم

  در دور روز اخیر در جمهوری همسایه و دوست کشور ما تاجیکستان تروریستها تعداد زیادی از عسکر و پولیس تاجکستان را شهید کرده اند.

  این حملات باعث خواهد شد که روسیه برای تامین سرحدات جنوبی خویش به تاجکستان قوا فرستاده و منطقه باز هم به مرکز از بازی های قدرت های بزرگ مبدل شود. در عین حال روسیه خواهد توانست با استفاده از افراد فروخته شده اوضاع کشور ما را بخصوص در شمال کشور بیشتر متشنج سازد.

  تروریستهای که در تاجیکستان به حملات وحشیانه دو روز اخیر مبادرت ورزیده اند در کمپ های تربیوی چتلستان ( پاکستان) بوسیله تروریستهای پنجابی های بویناک تربیه شده که حکومت تاجیکستان هم به آن اشاره غیر مستقیم کرده است.

  اگر تروریستها در تاجیکستان جای پاه پیدا کنند وضعیت یکی از با ثبات ترین کشور های منطقه یعنی ازبکستان هم از گزند بدور نخواهد ماند.

  اکنون ناتو و بخصوص ایالات متحده امریکا باید صداقت شانرا در راستای مبارزه در مقابل تروریزم به اثبات رساند و به جای بمباران مردم ملکی افغان ، پناهگاه ها، مراکز تروریستی و کمپ های تربیوی تروریستان طالب و القاعده، حرکت الانصار، جهش محمد و غیره را در چتلستان( پاکستان) و آی اس آی آنرا به عنوا بزرگترین حامی تروریزم نابود کنند.

  صلح و امنیت در هند کبیر و افغانستان وابسته به صداقت امریکا و ناتو در مبارزه شان در راه تروریزم است که لانه هایشان در خاک پاکستان( چتلستان) قرار دارد.

  من مطمئن هستم که بدون داخل کردن قوای منظم نابودی تروریستها در چتلستان غیر ممکن است.

 • کشتار مردم افغانستان توسط عساکر امریکا و متحدین انها از صداقت امریکا است . جای دادن یهودی های فراری از کمپ های ادم سوزی جرمن در وسط عربها , صداقت امریکا است . کشتار بدون هدف میلیون ها عرب عراقی , صداقت امریکا است . به فحش کشیدن تمامی مردم تایلند از صداقت امریکا است . بین المللی ساختن دزدی های بانکی , از صداقت امریکا است . و اگر امریکا کمی زیاد تر صداقت نشان دهد . افریقا محل و یا لابراتوار جنایی امریک خواهد شد . ممالک جنوب امریکا مانند مکسیکو و برازیل و پیرو و ارژنتاین زباله دانی و یا کارخانه جات تبدیل نمودن اشغال به مواد خوراکی برای تغذیه فقرای کشور های جهان سوم خواهد شد . مسلمانان در امریکا قتل عام خواهد شد . روسپی گری و فحشا و قوانین مانند مرد با مرد و زن با زن و پدر با دختر و پسر با مادر خوابیدن رواج خواهد یافت . و اگر کمی زیاد تر امریکا صداقت به خرچ دهد از نیم مردم دنیا مواد سوخت برای ماشین های جنگی خود خواهد ساخت و یک حصه دیگر را موش های لابراتواری خواهد ساخت و نیم باقی مانده انسانها همان کسانی مورد پسند امریکایی ها خواهد بود مانند کرزی و ملا عمر و عثامه بن لادین و دلالان ء چون وزرای مفعولی انگلیس و یک عده بی بخار های که برای گرین کارت همه چیز خود را میفروشند و یا کسانی که از مداحی مفت لذت نا بخشودنی میبرند . پس قبلا از اینکه امریکایی مانند که در تایلند و ویتنام ( زانی ) نامیده شوند از کشور بیرونشان کنید . حل مشکل افغانستان راندن امریکای و اتحادیون شان از کشور است .

  • با رفتن امریکا در زمان حاضر امکان به قدرت رسیدن طالبان که رهبران شان مربوط به پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان است و جهادی های خون آشام نسبت به هر نیروی دیگر بیشتر است.

   در این صورت سگ گرگ امریکا و ناتو نسبت به نوکران پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان( پاکستان) شرف دارد.

   آنچه مربوط به فاحشه های میشود باید بدانید که امروز ایران بزرگترین کشور اسلامی به بزرگترین تولید کننده فاحشه ها برای کشور های عربی مبدل شده است. در ترکیه چند ماه قبل فاحشه های ترکی مظاهره کرده بودند که نسبت ورود فاحشه های ارزان قیمت ایرانی بازار آنها سرد شده است.

   همچنان از یاد نبرد که در زمان جهادی های خون آشام زنان کابل برای اعاشه اطفال و فامیل های شان تن به خود فروشی میزدند.

   این صداقت اسلام نما های شما است.

 • دیروز باز هم در ولایت ننگرهار افغانستان قوای امریکا با بمباری شبانه چندین ملکی بیگناه را به شهادت رساندند.

  ننگرهار که زمانی با امنیت ترین ولایت کشور به شمار میرفت و نتیجتاً سرمایه گذاری های کلان باعث رشد سریع وضعیت اقتصادی در آنجا گردیده بود امروز به ولایت نا آرامی مبدل شده است که به قول تعداد زیادی از مردم جلال آباد و دیگر ولسوالی های ننگرهار که با ایشان آشنایی دارم یگانه دلیل آنرا برخورد نهایت بی احترام آمیز قوای امریکا با مردم محل و بمباری های غیر انسانی آنها به شمار میارند که مردم را مجبور به پیوستن با گروه های شورشی کرده است.

  مردم در آن ولایت و بخصوص کارمندان دولتی حتی باور نمیکنند که با در نظرداشت اینکه مراکز تروریستی در آنطرف سرحد دیورند و بوسیله پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان کنترول میشوند ، امریکایی ها مردم بیگناه کشور ما را بمبارد میکنند.

  این همه باعث گردیده است که مردم بگویند که امریکا فقط در حرف داد از مبارزه بر علیه تروریزم میزند ولی هدف های اصلی آنها دیگر اند.

 • دیروز یکی از خونین ترین حملات طیارات بی پیلوت امریکا در آنطرف خط دیورند بود. به قول از آژانس های خبری ده ها نفر طی دو حمله در وزیرستان اشغالی کشته شده اند.

  این گونه حملات هر چند در صورت هدف گیری های دقیق ممکم تا اندازه ی کمر تروریستهای مربوط به پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان را بشکند ولی به هیچوجه وسیله ی کامل و یگانه در از بین بردن مراکز تروریستی ، پناه جاه ها و کمپ های تربیوی مسقتر در چتلستان نیست.

  اگر در داخل افغانستان بعد از هر حمله هوایی مردم و مطبوعات از تعداد کشته شده ها با خبر میشوند از آنطرف سرحد و بخصوص از مناطق به اصطلاح قبایل آزاد هیچ خبر و اطلاعی بعد از حملات طیارات بی پیلوت مواصلت نمیکند به غیر از اینکه یک یا دو پنجابی کثیف و بویناک تایید میکند که این و یا آن گروه تروریستی مورد اصابت قرار گرفته و تعدادی به قتل رسیده اند.

  با در نظر داشت این واقعیت که آی اس آی و فوج چتلستان بزرگترین حامیان تروریستها اند به حرف آنها نباید که اعتبار کرد بلکه متیقن شد که به عوض تروریستها چند بیچاره ملکی به قتل رسیده اند.

  مسله دیگر اینکه در وزیرستان شمالی شبکه تروریستی حقانی به صورت آزاد فعالیت میکند که حتی پسر های هفت ساله خوست و پکتیا از آن باخبر اند ولی امریکا هیچ اقدامی در مقابل شان انجام نمیدهد. حملات دیشب هم در وزیرستان شمالی نه بلکه در وزیرستان جنوبی صورت گرفته اند.

  از آنچه در بالا ذکر کردم چنین نتیجه گیری میکنم که یگانه راه مبارزه با تروریزم نه حملات هوایی در داخل افغانستان است بلکه فرستادن و جابجا کردن قوای امریکا از سرحد دیورند تا دریای اباسین ( هندوس) است که از آنجا پنجابیان کثیف و بویناک را هم میشود از نزدیکی و به آسانی کنترول کرد زیرا گروه های دیگر تروریستی چون لشکر طیبه ، انصار ( که در کشمیر بر ضد هند میجنگند) ، جهش محمد و غیره در پنجاب چتلستان و از آنجا بر ضد هند و کشور های اروپایی عملیات میکنند.

  نوت: آقای مهدی از سنتکوم با پیام شان در مورد انتخابات ما را امید وار کرده اند که ایشان پیام های ما را میخوانند و خدا کند که چنین باشد.

  • امروز خبری خوشی از امریکا رسیده است. یک محکمه امریکایی عافیه صدیقی تروریست بویناک پنجابی را به 68 سال حبس محکوم کرد.

   در حالیکه به صفت یک افغان از این اقدام بزرگ استقبال میکنم از ایالات متحده بخصوص قوای نظامی ناتو مستقر در افغانستان به نمایندگی از میلیونها افغان رنجدیده سوال میکنم که چرا جنرال حمید گل و دیگر نظامیان چتلستان( پاکستان) که با تروریستهای طالب و القاعده، جهش محمد و حرکت النصار مستقیما ً همکاری داشته و برای آنها پناهگاه های امن آماده کرده اند بوسیله قوای امریکا دستگیر و به حیث بزرگترین حامیان تروریزم به سرنوشت صدیقی گرفتار نمیشوند ؟

 • این مادر زنا امریکایی و طرفدارن انها , ها وقتی جان والکر لیند در قلعه جنگی در حالیکه با طالب ها در مقابل عسکر امریکا میجنگید و شاید حد اقل در قلعه جنگی در دوران ان جنگ چند روزه بیست تا عسکر امریکایی را کشته باشد , , گرفتار شد . او را به کمتر از بیست سال زندانی ساختن و این دختر را که ار برادران خود میخواست دفاع کند به هشتاده پنج سال زندانی محکوم نمودند . به نماینده گی از مردم پاکستان شاشه خرو فلانی قاطر در دهن هرچه طالب و امریکایی و افغان خر جاهل و بی سواد و وطن فروش .

 • اگر شما میخواهید که مانند انسان در این رابط جر وبحث کنیم پس لطفا ً مانند پنجابی کثیف و بویناک چتلستان روشن= مزاری= خان ..... با کلمات رکیک ، زشت و توهین آمیز خود را بیشتر و بیشتر رسوا نکرده دامن بی ادبی تانرا بالا نکنید.

 • اگر واقعا ً افغان و افغانستان را دوست دارید پس هر روز و هر ثانیه به درگاه خداوند یکتا دعا کنید که پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان بخصوص جنرالان و ماموران فوج و آی اس آی چتلستان به سرنوشت تروریست صدیقی گرفتار شود و چتلستان= پاکستان لعنت و نفرین شود.

  هیچ افغان با احساس نباید درد و رنج مردم مظلوم ما ، بلوچستان ، پشتونخواه، بنگلدیش را به تقصیر پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان نباید فراموش کند.

  آنقدر که افغانها ، بلوچها، پشتونها، بنگالی ها، کشمیر ها از دست پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان رنج برده اند نه از دست روس برده و نه از امریکا .

  هیچگاه واقعیت ها را پنهان نکنید و فریب نوکران پنجابی های کثیف را نخورید که جنایات پنجابی های بویناک را زیر نام برادران مسلمان ! و غیره میخواهند فراموش یا ببخشند.

 • غلام بچه پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان که در زیر نام درویش دریا دلی ، عطا خیل ، مزاری ، خان ، سهراب ، روشن ...... به جای نابودی عقده سرطانی مسمی به چتلستان= پاکستان بر ضد افغانستان و مردم آن هر روز صفحات انترنیتی را بدستور آی اس آی پر میکنند بیخبر اند که مردم افغان این عقده سرطانی و حامیان شانرا خوب شناخته اند :

  سرطانی که در پاکستان هست


  26.09.2010 8صبح

  نکته‌ی قابل تامل و توجهی که شاید محوری‌ترین موضوع کتاب جنگ اوبامای باب وود، ژورنالیست امریکایی است و نادیده انگاشتن آن موجب انحراف ذهنیت جامعه‌ی جهانی در مبارزه علیه تروریزم شده است، همین جمله است که از زبان اوباما نقل شده است و آن این‌که: «سرطان در پاکستان است». در واقع اگر پاره‌ای از ملاحظات سیاسی موجب نمی‌شد انتظار آن بود که گفته می‌شد: «پاکستان، خود سرطان است». به سبب این‌که تروریزم و طالبان و هراس‌افگنی، تنها و شاید تنها محور مشترکی بود و هست که زمامداران پاکستان اعم از نظامی و غیرنظامی، سکولار و مذهبی، دموکرات و غیردموکرات، پنجابی و سندی، یکسان از آن استفاده کرده و از آن به عنوان یک حربه‌ی فشار در سیاست خارجی خویش سود برده‌اند. تروریزم و طالبانیزم میوه‌ی درخت منحوسی بود که ضیاالحق غرس کرد و جانشینانش به پروریدن آن پرداختند. تا این‌که حزب مردم بوتو به شاخ و برگ دادنش به صورت جدی اهتمام ورزید. کاری که انتظار نمی‌رفت توسط ضیاالحق انجام بگیرد که خودش یک بنیادگرای متعصب انترناسیونالیست بود. بنابراین گسیل و ارسال ترور و تروریزم چیزی است که وضعیت تاریخی پاکستان، موجودیت آن را ایجاب می‌کند. حتا اکنون خیلی از موجباتی که ایجاد پاکستان را لازمی ساخته بود، عملا از میان رفته است و زعمای سیاسی پاکستان در صدد بازسازی و بازپروری آن هستند. اگر جنگ سرد نمی‌بود و اگر ظرفیت‌های پاکستان به عنوان یک منطقه‌ی حایل وجود نمی‌داشت، موجبی برای ایجاد آن دیده نمی‌شد. این همه جزو ذات و ماهیت کشور و ملتی است که به صورت مصنوعی ساخته شد و اجزای آن تا هم اکنون به هم جوش نخورده است و جوش نمی‌خورد. دیرگاهی بود که همه چیز بر محور پنجاب می‌چرخید و در درجه‌ی دوم سند؛ که هرگز خودش را پاکستانی احساس نکرده است. در این میان منطقه‌ی صوبه سرحد و بلوچستان پاکستان، تافته‌های جدا بافته‌ای بودند که الزامات طبیعی و جغرافیایی، آنان را چون الحاقیه‌هایی اجباری ساخته بود و نقشی ثانوی و پایین‌تر از آن بخشیده بود. در صوبه سرحد، پشتون‌ها و در بلوچستان، بلوچ‌ها می‌زیستند که خطر الحاق‌شان به هندوستان وجود نداشت. منطقه شمال پاکستان منطقه‌ای بود قبایلی و متعصب که چون مسلمان بود، به هند نمی‌پیوست و بلوچستان همچنین. وقتی با یک ترفند استعماری، رفراندمی برگزار کردند تا موضع مناطق سرحد را در پیوستن به هند یا پاکستان مشخص کنند، از ساکنان صوبه سرحد نپرسیدند که از میان هند و پاکستان کدامیک را می‌خواهند؟ کتاب مقدس مسلمانان یعنی قرآن و کتاب مقدس هندوان را در رفراندم گذاشتند و تمایل به این یا آن کتاب را ملاک و معیار پیوستن به پاکستان یا هند قرار دادند، که نتیجه از پیش معلوم بود. بدین ترتیب پاکستان نه براساس الزامات تاریخی و نه موجبات ذاتی، بلکه براساس نیازهای خارجیان به وجود آمد. با ختم جنگ سرد، پاکستان فلسفه‌ی وجودی‌اش را از دست داد و لذا با آفریدن و ساختن تروریزم و هراس‌افگنی، طالب و القاعده و نظایر آن، خود را ابقا کرد. اعتراف به این حقیقت که «سرطان در پاکستان است» می‌تواند این امید را به ما ببخشد که نگرش امریکا نسبت به ادامه و بقای این دانه‌ی سرطانی عوض شده است و امریکا به این موجود یکسره مصرفی و بی‌کاره نیازی نمی‌بیند.

 • خبر جدید حاکی از آن است که هلیکوپتر های امریکایی از ولایت خوست افغانستان سرحد نامنهاد دیورند را عبور کرده و در پشتونخواه ی اشغالی یکی از مراکز تروریستی را بمبار نموده است.

  من به حیث یک افغان اینرا اقدام نیک میدانم و امیدوار هستم داخل شدن هلیکوپتر ها قدم اول برای ورود قوای پیاده نظامی ناتو در پشتونخوا و بلوچستان اشغالی برای ویرانی مراکز تروریستی و قوای اشغالگر پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان باشد.

  • لعنت و نفرین بر چتلستان = پاکستان

   لعنت و نفرین خداوند یکتا بر پنجابی های کثیف ، بویناک و تروریست و غلامان شان در افغانستان

   پنجابی های کثیف و بویناک و نوکرانشان عطا خیل = خان= مزاری= روشن= دریادلی = سهراب سپهر که در زیر نام دفاع از احمق شاه مسعود، عاصی و توهین به پشتون و پشتو خود را پنهان میکنند باید بدانند که چهره واقعی شان بلاخره افشا میشود و مردم ما بر روی کثیف شان تف خواهند کرد.

 • دوستان عزیر

  روزنامه دیلی تیلگراف چاپ لندن در شماره امروز خود نوشته است که یک خانم اسکاتلندی که در ولایت کنر بوسیله تروریستان اختطاف شده است در پاکستان= چتلستان برده شده و اختطاف کنندگان در بدل رهایی او و سه افغان خواستار رهایی تروریست عافیه صدیقی پنجابی بویناک شده اند.

  این یکبار دیگر نشان میدهد که تروریستان در چتلستان پناهگاه دارند و از آنجا بر ضد افغانستان و افغانها فعالیت میکنند.

  در ولایت کنر باند جنایتکار حکمتیار و طالبان پنجابی فعالیت دارند و حکمتیار جنایتکار در مصاحبه اخیر خود از طالبان خواسته است که بر ضد قوای اشغالی پنجاب در پشتونخواه و بلوچستان اشغالی حتی در صورت بمبارد خانه ها و مناطق شان اقدام نکنند و به عوض قوای مسلح افغان و دوستان خارجی ما را که موجودیت شان سدی در مقابل پنجابی های بویناک و کثیف است ، مورد حمله قرار دهند.

  اختطاف این خانم اسکاتلندی بدون شک بوسیله آی اس آی چتلستان به همکاری طالبان و حزب جنایتکار حکمتیار صورت گرفته است که ایالات متحده امریکا در جواب باید حکومت تروریست چتلستان و آی اس آی آنرا مسول دانسته و مجازات نماید.

  • پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان بعد از دو حمله اخیر آمریکا به مراکز تروریستهای مربوط به آی اس آی چتلستان سفیر افغان را در چتل آباد به وزارت خارجه احضار کردند.

   این خود نشاندهنده آن است که حتما ً تروریستهای زیادی مردار شده اند.

   امریکا باید به این نوع حملات بر ضد پناهگاه های چتلستان ادامه بدهد با این حملات مردم افغانستان به صداقت امریکا در راه مبارزه با تروریزم بین المللی باور میکنند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس