صفحه نخست > دیدگاه > چرا یک فاشیست پیدا نمیشود؟

چرا یک فاشیست پیدا نمیشود؟

آقای حنیف اتمر 20 مشاور میگیرد از این 20 مشاور 16 تای آن پشتون است. باز از این 16 نفر 9 نفر پشتون و از همشهری های خود جناب اتمر یعنی از لقمان است. باز هم از بین آن 9 نفر 4 نفر شان پشتون و از خانواده خود آقای اتمر است.
م- فرهنگ دوست هروی
پنج شنبه 14 جنوری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بلی چرا فاشیست پیدا نمیشود تا وحدت ملی را فریاد کند؟ چرا یک فاشیست پیدا نمی شود تا هشدار بدهد که این کارها را نکنید که وحدت ملی آسیب میبیند. بلی اینجا طرفداران "ظلم ملی" سکوت میکنند تا هم تبار شان بار خود را ببندد. بلی این سکوت شان نشانه نژاد پرستی است.

بلی از آقای حنیف اتمر خادیست میگویم که با دیگر همتارانش در آن بالا به قدرت چسپیده اند و مشغول دزدی و ظلم به همطنان خود است. اما صدای از کسی بر نمی آید. شاید هم سکوت دلیلی دارد چون این وحدت ملی که آنها میگویند به همین ظلمها حفظ شده و میشود. وقتی ما از نژاد پرستی میگوییم به ما میگویند اینها دشمان وحدت ملی هستند اینها نوکران بیگانه هستند. یا که اینها دشمن پشتونها هستند.

یکبار یکی از هموطنان جویای نام و نان آقای ویس ناصری که سنگ اسلام عزیز را خیلی بر سینه میزند با کمال افتخار چندین مقاله مرا بدون ذکر ماخذ در سایت خود نشر کرده بودند یا به عبارت دیگر دزدی فرهنگی کرده بودند. وقتی برای شان اعتراض کردم و لینک چند مقاله خودم را برایش دادم. بعد از یک هفته اعتراض نامه مرا نشر کرد اما در صدر آن طبق عادت همیشگه خود دشنام نامه ای هم برایم نوشت. در یک جای آن مرا نژاد پرست هم گفته بودند : "اما در مورد اندیشه خاص نژاد پرستانه و قوم دشمنانه شما" . اما آقای ناصری از نوشتن حتی یک دلیل هم ابا ورزیده بودند. این که در بین برادران پشتو زبان ما افراد نژاد پرست وجود دارد من مقصرم؟ اگر من این نژاد پرستان را رسوا میکنم آیا من نژاد پرستم؟ من در تمام مقالات خود هیچ وقت همه قوم اوغان یا با نام تازه آنها پشتون را بد نگفته ام. اینکه آقای ناصری و امثال ایشان از کجا دریافته اند که من دشمن پشتونها هستم باید دلیل بیاورند.

اما اصل مطلب چند هفته پیش که به سایت کابل پرس? رفتم تا از اوضاع کشور ویرانه خبری بگیرم که چشم افتاد به مقاله مفصلی همراه با اسناد با نام "مافیایی حنیف اتمر" در ستون "کابل پرس افشا میکند" به چاپ رسیده بود. وقتی مقاله را باز کردم دیدم که محشر کبراست. از همه جالب تر رونوشت (کاپی) اسناد بود که توجه هر بیننده را جلب میکرد. یکی از آن اسناد حقوقهای دالری بود که حنیف اتمر فاشیست تحت عنوان مشاور به خانواده و اقوام خود داده بود. این اسناد از جهتهای مختلف قابل برسی است.

کسی نیست در مملکت فاشیست زده ما بپرست آخر وزیری که 20 مشاور برای خود برمیگزیند معلوم است هیچ دانشی ندارد, پس چرا به عنوان وزیر معرفی میشود؟ یک دلیل است و آن هم پشتو زبان و همتبار بودن. از امثال آقایان ناصری میپرسم چرا آقای کرزی چنین کسی را به عنوان وزیر معرفی میکند. مگر در این کشور قحط رجال شده؟ چرا از دانشمندان دیگر اقوام وزیر معرفی نمی شود؟ مگر حتما باید پشتون باشد؟ حتی اگر دزد سر گردنه بود. آیا این نژاد پرستی نیست؟

آقای حنیف اتمر 20 مشاور میگیرد از این 20 مشاور 16 تای آن پشتون است. باز از این 16 نفر 9 نفر پشتون و از همشهری های خود جناب اتمر یعنی از لقمان است. باز هم از بین آن 9 نفر 4 نفر شان پشتون و از خانواده خود آقای اتمر است. حتی یک نفر هزاره یا ازبک در بین مشاوران دالر بگیر نیست. جالب است که از کابل که پایتخت کشور است با جعیت نزدیک به پنج ملیون 3 نفر بعنوان مشاور برگزیده شده, اما از لغمان 9 نفر. آقای ناصری آیا این نژاد پرستی هست یا نه ؟ آیا شما وجدان دارید که سکوت میکنید؟ نژاد پرستی چیست شاخ دارد یا دم؟ نژاد پرستی همین است.

باز هم تکرار میکنم من نمیگویم همه پشتونها خدای نخواسته بد هستند , اما همیجا فریاد میکنم آهایییی پشتونهای با وجدان چرا فریاد نمی کنید و از این نژاد پرستی حنیف اتمر بیزاری نمی جویید؟ اگر وجدان دارید چرا از شما صدایی مبنی بر محکومیت این کمونیست و فاشیست بر نمی خیزید.

از شهر مزار یک نفر و از شهر هرات که فعلا دومین شهر کشور و از لحاظ علم دانش و پیشرفت صنعتی در کشور مقام نخست را دارا میباشد حتی یک نفر هم در بین مشاوران جناب وزیر نیست. اما از لقمان که یک روستای کلان گفته میشود 9 نفر برگزیده میشود. بلی این آقای اتمر خادیست با این کردار نژاد پرستانه شان خوب وحدت ملی را حفظ میکند؟ اما ما که چنین فاشیستانی را افشا میکنیم ما نژاد پرست هستیم و ضد وحدت ملی.

یک وزیر این همه مشاور چکار میکند؟ آنهم نه یک مشاور بلکه 20 نفر. وقتی یک وزیر 3000 هزار دالر حقوق میگیرد چرا به مشاور آن 12000 هزار دالر حقوق داده شود. استخدام این همه مشاور خلاف مصالح کشور و نشانه بی دانشی وزیر است. چنین وزیر بی دانشی نباید به وزارت برگزیده شود. همینطور دادن چنین حقوقهای گزاف به این مشاوران جنایت در حق مردم مظلوم کشور است. جالب است برای دو مشاوری که دوکتورا دارند یکی تاجیک و دیگری پشتون , برای تاجیک 7000 هزار دالر داده میشود اما برای پشتون 12000 هزار دالر حقوق داده میشود.

وقتی افرادی نژاد پرستان را در کشور رسوا میکند کردار کسیف و سخیف شان را برای مردم مینویسد سر کله فاشیستان پیدا میشود خود را حافظ وحدت ملی جا زده نصیحت میکنند, "در این وضعیت حساس که کشور به آبادانی و آرامی نیاز دار این کارها به وحدت ملی آسیب میرساند". حالا من از همین آقایان حافظ وحدت ملی میپرسم آیا کارهای که آقای اتمر میکند وحدت ملی حفظ میشود؟ اگر پاسخ شما نه است پس چرا هم تبار خود آقای اتمر را نصیحت نمی کنید؟ پس چرا برایش به عنوان یک پشتون نمی نویسید که این کارتو دزدی , نژاد پرستی و جنایت است؟

روی همه نژاد پرستان سیاه باد

روی نیرنگ بازان سیاه تر باد

http://kabulpress.org/my/asnad...

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آقای فرهنگ دوست هروی سلام!

  متاسفانه نژاد پرستی یا به تعبیر دقیق تر قوم پرستی به امری معمولی و ساده در کشور ما مبدل شده است. شاید اساسی ترین علت عقب ماندگی کشور ما در شکل نگرفتن عنصر "ملت" نهفته باشد. ولی هر چه فریاد بزنیم کسی نیست که به داد ما برسد.

  موضوع دیگر این که شما از ویس ناصری یاد کرده اید. بهتر نیست که نوشته های خود را به این چیزها آلوده نکنید. در واقع شما با این کارتان ویس ناصری را به شهرت می رسانید. به نظر من آقای ناصری تا آن حد آدم مهمی نیست که به خاطرش اعصاب تان ناراحت شود.

 • چهره یک نژاد پرست واقعی

  وقتی فاشیستان با منطق محکم روبرو میشوند جای هیچ نیرنگ و فریبی برای شان باقی نمیماند, چهره واقعی خود را به نمایش میگذارند.
  چون شرمش آمده پیامش را در زیر مقاله نشر کند آنرا مستقیما به نشانی ایمیلم روان کرده. من هم نوشته شان را که نشان دهنده چهر واقعی شان است, در اینجا نشر میکنم تا این نجاست ها را خوب بشناسید.

  این هم میل آقای نجیب خان آرام najibaram hotmail.com

  ""* برای دو جوخدار و جاسوس شناخته شـــده
  اطلاعات ايران و بايد گفت [ با لق لق لق سگ
  دريای خروشان مردار نه ميگردد ] ! هر قدر
  زوزه بکشيد . ناله کنيد . عف عف کنيد . کاروان
  پيش ميرود . اين اتمر ها .کرزی ها . وردک ها
  قبر شما جاسوسان را کنده اخر رسوا ميشويد .
  نجيب آرام""

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس