در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > دانش و فناوری اطلاعات > آپدیت سی پنل سرور اختصاصی و وی پی اس با پروتوکول اس اس اچ و ابزار مدیریت میزبانی (...)

آپدیت سی پنل سرور اختصاصی و وی پی اس با پروتوکول اس اس اچ و ابزار مدیریت میزبانی وب

وبلاگ آموزشی آی پی پلنز
چهار شنبه 5 نوامبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

جدیدترین نسخه کنترل پنل معروف سی پنل و مدیریت میزبانی وب (cPanel & WHM 11.46) اکنون در دسترس می باشد و کسانی که از آن برای سرور اختصاصی و وی پس اس خود استفاده می کنند می توانند این نسخه را نصب کنند. کسانی که دارای اکانت میزبانی اشتراکی وب می باشند، نیازی ندارد تا اقدامی انجام دهند. بروز رسانی و آپدیت cPanel & WHM توسط مدیران سرور اختصاصی و وی پی اس انجام می شود و دارندگان میزبانی اشتراکی وب به این سطح دسترسی ندارند.

اگر در مدیریت میزبانی وب یا دبلیو اچ ام (WHM)، برنامه ی بروزرسانی خودکار را تنظیم کرده اید، cPanel & WHM 11.46 در زمان مشخصی که تنظیم نموده اید آپدیت خواهد شد. توجه داشته باشید که ممکن است ضمیمه فرانت پیج (FrontPage Extensions) مانع از آپدیت خودکار شود. بهتر است طبق توصیه امنیتی برنامه نویسان سی پنل FrontPage Extensions را غیر فعال کنید.

cPanel & WHM را به دو طریق می توان آپدیت و بروزرسانی کرد. توصیه آی پی پلنز این است که از روش دوم برای بروزرسانی و آپدیت استفاده کنید.
روش نخست: با حساب ادمین (root) وارد WHM شوید. ممکن است پیام بروز رسانی در بالای پنل سمت راست ظاهر شده باشد. در غیر این صورت می توانید به بخش زیر بروید:
Home » cPanel » Upgrade to Latest Version

پس از وارد شدن به این بخش، Click to Upgrade را کلیک کنید. چند دقیقه ای طول خواهد کشید تا cPanel & WHM بروزرسانی شود. در صورتی که قبلن ModSecurity را فعال نکرده اید، سی پنل پیشنهاد می کنید که آن را نیز نصب کنید. توصیه می شود ModSecurity را نیز فعال سازید که سرور شما امنیت بهتری داشته باشد.

روش دوم: با استفاده از پروتوکول امنیتی اس اس اچ () به سرور خود وصل شده و دستور زیر را اجرا کنید:
scripts/upcp

سپس وارد مدیریت میزبانی وب () شده و ModSecurity را فعال سازید.

واژه های کلیدی

ثبت دامین
میزبانی اشتراکی وب
سرور مجازی شخصی/ وی پی اس
سرور اختصاصی
گواهینامه اس اس ال
مدیریت سرور

آنلاين بنگريد :

سایت آی پی پلنز

جستجو در کابل پرس