صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > اسناد و قوانين > تراشیدن ریش، چرس، نماز، عکس های ذی روح و تداوی زنان

تراشیدن ریش، چرس، نماز، عکس های ذی روح و تداوی زنان

5 فرمان امارت اسلامی طالبان/از آنجائیکه در افغانستان گناه کبیره آشکار ریش تراشیدن و ریش قطع کردن صورت می گیرد در حالیکه ما اختیار کامل داریم، فتوای فتاوای عالمگیری است که هر کسیکه اختیار دارد دفع منکر بالایش واجب میگردد.بدین لحاظ آرزومندیم هر ولسوال در ولسوالی خویش و والی در ولایت جلسه های بزرگ دایر نمایند و به تمام مسلمانان به طوری جدی اعلان نمایند که هرگاه در آینده کسی ریش خویشرا تراش و یا کوتاه نماید ما آنرا بندی میکنیم
سه شنبه 6 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نشر نخست در کابل پرس?: چهار شنبه 21 اكتبر 2009

فرمان مقام امارت اسلامی افغانستان

دربارۀ نه تراشیدان و کوتاه ننمودن ریش!

شماره: 3409

تاریخ 4/10/1375

به تمام والی صاحبان و ولسوال صاحبان محترم!

السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته!

از آنجائیکه در افغانستان گناه کبیره آشکار ریش تراشیدن و ریش قطع کردن صورت می گیرد در حالیکه ما اختیار کامل داریم، فتوای فتاوای عالمگیری است که هر کسیکه اختیار دارد دفع منکر بالایش واجب میگردد.بدین لحاظ آرزومندیم هر ولسوال در ولسوالی خویش و والی در ولایت جلسه های بزرگ دایر نمایند و به تمام مسلمانان به طوری جدی اعلان نمایند که هرگاه در آینده کسی ریش خویشرا تراش و یا کوتاه نماید ما آنرا بندی میکنیم، باز حق شکایت را ندارند. یکماه وقت برایشان بدهید. بمجرد تکمیل تاریخ جزأ های کوچک برایشان داده شود. انشأالله نودوپنج فیصد اشخاص اصلاح خواهند شد.

والسلام

خادم اسلام

امیرالمؤمنین ملا محمد عمر (مجاهد)


فرمان مقام امارت اسلامی افغانستان

دربارۀ محوه چرس و کارخانه های چرس

تاریخ: 6/5/1420

به تمام مسؤلین محترم ملکی و نظامی امارت اسلامی افغانستان!

السلام علیکم و رحمة الله وبرکاته!

از اینکه استعمال چرس شرعاً یک عمل زشت بوده که به وسیله آن حواس عقلی انسانها کم قوت و حتی زایل میگردد. پس به منظور جلوگیری ازین عمل غیر شرعی به وزیر امر بالمعروف و نهی عن المنکر و تمام مسولین این وزارت صلاحیت داده میشود، هر جائیکه چرس و کارخانه های چرس باشد، آنرا بکلی محوه نماید. لذا شما درین کار اسلامی و انسانی با ایشان کمک و همکاری همه جانبه نمائید تا اینکه کسی مزاحمت ایشانرا نه نماید.

والسلام

خادم اسلام

امیرالمؤمنین ملا محمد عمر (مجاهد)


پیغام امیرالمؤمنین دربارۀ نماز

السلام علیکم و رحمة الله وبرکاته !

مسرورم که به هموطنان گرامی و مجاهد خویش، در مورد اینطور یک فریضۀ مهم امر مینمایم که در بین کافر و مسلمان فرق کننده بوده و این طور فریضه است که نبی علیه الصلوة والسلام در مورد آن به امت هوشدار میدهد که (الصلاة عماد الدین من اقامها فقد اقام الدین و من هدمها فقد هدم الدین )برای اینکه فریضۀ متذکره به صورت صحیح آموخته شود، به نکات ذیل توجه کامل نمائید :

1.امام هر مسجد باید در مورد آموزش این فریضۀ مهم با مقتدیان خویش همکاری کامل نماید .

2.مقتدیان مسجد باید برای آموزش نماز به ملا امام مسجد مراجعه نمایند.و در این کار شرم نه نمایند.

3.متعاقباً محتسبان مؤظف امربالمعروف و نهی عن المنکر وقتاً فوقتاً میروند و از ایشان امتحان اخذ می نمایند.

4.عنقریب از طریق رادیو های محلی و رادیوی مرکزی کابل در مورد آموزش نماز به نشر رسانیده خواهد شد شما کاملاً آنرا تعقیب نمائید و هم اعضای فامیل اعم از زن و مرد را به شنیدن آن مکلف گردانید تا نماز های همه کامل و درست گردد.

والسلام

خادم اسلام

امیرالمؤمنین ملا محمد عمر (مجاهد)


حکم شورای سرپرست امارت اسلامی افغانستان دربارۀ امحای عکس های ذی الروح از اسناد
به تمام مسؤلین وزارتها وادارات مستقل خصوصاً مسؤل وزارت اطلاعات وفرهنگ!

السلام علیکم ورحمة الله وبرکاته!

طوریکه نافذ نمودن شریعت از وظایف فرضی امارت اسلامی می باشد لهذا به شما مسؤلین محترم به طور تاکید امر میشود که برای هر نوع قرطاسیه و سایر مواد، یک هیئت سه نفری به شریعت اگاه تعین نمائید تا عکس های ذی الروح را که در اسناد وجود دارد مانند نشان وخت داؤد و امثال آن طور عاجل ذریعه چسپایندن کاغذ یا رنگ محوه نماید بخاطر اینکه مردم این اسناد مانند قباله یا سایر اسناد بخاطر ضرورت در منازل محفوظ نگاه میدارند و مسالۀ فقه حنفی است در اطاقیکه عکس شی زنده طوری آشکار افتاده باشد در آن اطاق نماز گذاردن مکروه تحریمی میگردد و اعادۀ آن واجب میباشد، هم چنان به منازل متذکره ملائیکۀ رحمت نه می آید.

لهذا تاکیداً به شما حکم می نمایم تاهئیات های متذکره الی یوم سه شنبه تاریخ 20/3/1419 معطل نگردند و در آینده این کار را وزارت امر بالمعروف و نهی عن المنکر تعقیب نماید تا در آینده از استعمال و چاپ چنین اوراق جلوگیری شود خصوصاً وزارت اطلاعات و فرهنگ.

والسلام

(الحاج ملا محمد ربانی)

رئیس شورای سرپرست امارت
اسلامی افغانستان

حکم مقام امارت اسلامی افغانستان دربارۀ

طرز معاینه و تداوی مریضان زنانه

شماره:1844

تاریخ:14/8/1374

1-.مریضان زنانه باید به داکتر زن مراجعه نمایند بالفرض اگر به داکتر مرد ضرورت احساس شود حتماً باید با زن محرم شرعی موجود باشد.

2-.مریضان زنانه و داکتران مرد هر دو مکلف اند تا حین معاینه نمودن حجاب شرعی را مراعات نمایند.

3-.داکتر مرد مکلف است جز به محل مرض زن مریض به جای دیگر نه نظر نماید و نه لمس نماید.

4-.محل انتظار مریضان زنانه باید حتماً مستور باشد.

5-.در شفاخانه باید نوبت دهندۀ مریضان زنانه معلوم باشد و در وقت خاص نوبت داده شود که مرد در آن دخیل نباشد.

6-.در اطاقیکه زن بستر باشد نوکریوال شب حین مراجعه مریض مراجعه نماید، بدون مطالبۀ مریض حق ندارد که به اطاق مذکور داخل شود.

7-.بین داکتر زن و پرستار (مرد) و داکتر مرد و پرستار (زن) نشستن و سخن زدن ممنوع است اگر به مفاهمه ضرورت پیدا شود در آنصورت در حجاب باهم مفاهمه نمایند.

8-.داکتران زنانه مکلف اند که در لباس کهنه از منزل به شفاخانه بیایند، لباس زینت به تن نه کنند و نه زینت دیگر نمایند.

9-.کارکنان و پرستاران زن اجازه ندارند به اطاق های که در آن مرد ها بستر باشند بروند.

10-.کارکنان شفاخانه ها مکلف اند مطابق اوقات تعیین شدۀ اوقاف، نماز با جماعت را ادأ نمایند مسؤل شفاخانه ملا امام و مسجد یا محل را برای نماز تعیین نماید.

11-.هئیات تفتیش امربالمعروف ونهی عن المنکر هر زمانیکه جهت تعقیب شفاخانه یا معاینه خانه می روند هیچ کس ممانعت ایشانرا نموده نمی تواند.

درصورت تخلف از مواد فوق به متخلف جزای شرعی داده میشود.

والسلام

خادم اسلام

امیرالمؤمنین ملا محمد عمر (مجاهد)

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • دوستان عزیز سلام و درود به شما !

  چی گرم است بازاری که دین خدا و آبرو ، ناموس و شرف مردم متاع دست ناپاک چند تاجر بی غیرت شده . چندی قبل در یکی از پیامهای خود نگاشته بودم که مسلمانان امروز فرض را سنت و سنت را فرض گردانیده اند ، این اوامرامیر المنافقین سندیست برای دوستانی که مخالفت کرده بودند .

  1 _ ایا طالب و یا طالب مأبی است که بدین سوال جواب بدهد که در کدام شریعت تراشیدن ریش گناه کبیره محسوب میشود ؟ حتی ختنه هم سنت است اما موکده ، یعنی که پیغمبر اسلام تأکید کرده . اگر دوستان در بارۀ تراشیدن ریش و ختنه کردن پسران و دختران کدام آیت مستقیم در قرآن درک دارند ، آرزو دارم آنرا نشانی بدهند تا ترک فرض نشود ، زیرا ترک فرض گناه کبیره است یا ترک سنت . این سنت یست که به زور شمشیرفرض گردانیده شده .

  2 _ در قرآن آیت مستقیم راجع به خمر و میسر ، یعنی نشه و شراب درج است . این ایت بطور مستقیم ترک نشه را که به هر وسیلۀ فراهم شود فرض گردانیده . ولی جناب اقای امیر المنافقین تنها چرس را علت کمزور شدن و زایل شدن حواس عقلی میدانند و بس . اینکه چرس ، تریاک ، شراب و همه چیزهایکه نشه آور است در اسلام ممنوع شده و ترک آن فرض عین است ، جناب امیر خاموش اند . از تریاک و هروئین یاد آوری نمی فرمایند ، یعنی که استعمال تریاک و هروئین مجاز است تنها این چرس لعنتی باید ممنوع باشد . واقعأ این امر شما جناب نماینانگر زایل شدن عقل شما و ریشخند شدن دین شماست جناب امیر . این فرضیست که سنت شده .

  3 _ در قسمت نماز جناب آقای امیر المنافقین حد اعتدال را نگهداشته فرمان نرانده بلکه پیغام گذاشته اند . بلی نماز ما درین روزها بطور نادرست ادا میگردد و آنچی بما میراث گذاشته اند غلط بوده . (ای وای بر ما که تا حال فرض خدا را غلط ادا کرده ایم ) . یکی از شیخ های سعودی چندی قبل رسالۀ به نشر سپرده و تأکید نموده بودند که نماز اوغانستانیها و تاجکستانیها غلط ادا میگردد باید دوباره بازنگری گردد . اینجاست که جناب امیر از خط فرمان سرپیچی نکرده و قدوم حضرت شیخ را میبوسند و پیغامی به مومنین تحت فرمان میفرستند ، که برادران ازین بعد باید نماز درست بخوانند تا خدای شیخان خنده کند و ریال نفت فروشان سوسمارخور شترچران به کیسه های امیر زیاده گردد . جناب شیخ سعودی اگر زحمت حضور بفرمایند و یکباری کلمه ، روزه وذکات ما مومنین ؟ را بشنوند و ببیند لطفی در حق ما بنده گان خدا کرده اند . امکان زیاد میرود که ما دوزخ نشینان در خواندن و گرفتن و ادای این فرایض هم اشتباه نموده باشیم تا اگر مطابق میل جناب حضرت و خدای شان نباشد رسالۀ در قید قلم نمایند تا ما رستگار و حضرت شیخ بهشتی وفربه تر و امیر المومنین ما با طفل دختر دیگری همبستر شوند و ما به بارگاه الله تعالی دست نیاز بلند کنیم تا خدا نیکو کارانش را بدینگونه اجردنیوی و اخروی عنایت بفرماید .

  4 _ در قسمت عکسهای ذی روح ، جناب امیر المنافقین قدغن بودن و خلاف بودن عکس را مطابق شریعت حکم میفرمایند و چی حکمی که حتی هویت و تمدن تمام مسلمانان جهانرا زیرسوال برده اند . شریعت حکم میکند که عکس نباشد ؟! اینست عقل اسلامی ، شریعت اسلامی و اینست خدا جویی جهاد گران راه محمدی ! ایشان از عکس نیز فراتر رفته نشانها و خطوط تزئینی را نیز نظر به شریعت ممنوع دانسته اند . این فرامین ،احکام و پیغامها امروز عملأ با زور شمشیر و جبرزندان بالای مردم بیچاره اوغانستان پیاده گردیده و میگردد . از خود اگر نمیشرمید جناب حضرت امیر ، از همان خدای که اگر ایمان دارید برایش بشرمید .

  یک مسلمان این طرف خط سرمایه میاندوزد و هیروئین تجارت میکند و مسلمان دیگر در آنطرف خط میکشد و کوکنار میکارد ، یک مسلمان در اینطرف خط استخاره میکند و بقای سلطنت اعلیحضرت احمدشاه نشان را از بارگاه باری تعالی میخواهد و مسلمان دیگر در آنطرف خط بخاطر بقای شریعت محمدی ریش میگذارد و عکس پاره میکند . باید ما به دوستانی که علیه این دین مسخره شده قیام نموده اند حق بدهیم که بالای ریش مسلمانان بخندند و از الف تا یای دین داران را ریشخند و تمسخر نمایند .

  5 _ طالبان کرام و امیرالمومنین شان آنقدر با زن بینوای اوغانستان دشمنی دارند که گویا قصور گناه بی بی حوا را از تمام زنان کشور بیچارۀ ما میکشند . در زمان حاکمیت طالبان و تطبیق شریعت غرای محمدی چنان زنان سرزمین ما توهین ، تحقیر و بی سیرت شدند که تاریخ بیاد ندارد و این لکۀ ننگی را که بنام طالب ظهورکرده و نام نامی کشور ما را بخاک یکسان نموده نمیدانم کی و با چی نامی و به چی صورتی از دامان مام وطن خواهد شست ؟

  از دوستانی یا مردانی چی با نام اصلی و یا مستعارکه با این فرامین و احکام جناب امیرالمنافقین موافقت دارند و به رنگی و نحویی اینهمه جنگلمداری داملا عمر کور را توجیه ، استدال و تفسیر میفرمایند ، خواهشمندم لطف بفرمایند و پیامی بخاطر سفید کردن روی سیاه طالبان بنگارند تا ما گمگشته گان مستفید گردیم .

  • kaans
   Alphaلطفا الکترونیکی با احتیاط از اطلاعیه ها جایزه و ارائه می دهد پول نقد است. شماره تلفن شما به رسمیت نمی شناسد تماس نمی گیرم.

   هاییتی فلسفه == لان جو (1208207803). 08:20:43 ب ظ
   ستایش به خدا متعلق به بین او دو جهان آموزش و پرورش از خدا ------ صلح خدا! نتایج به دست آمده زیبا هستند فقط افرادی که واقعا از ترس خدا، برکت و رحمت بزرگوارش حضرت محمد (صلح و برکت را بر او) و همه درها برادر! ! !

   اول از همه، ما ستایش از آن خداست! خدا رحمت ویژه سپاه: به برادران و خواهران مسلمان ما را گرد هم می آیند. در همان زمان به راه شاهی، رنگ آبی: رنگ هر دو سر خارج حرارت Haimai می به چوب خالی با خارج از سیاه و سفید از کارت لامپ های رشته ای نمودار کشش هو امشب ما یاد بگیرند که مسلمان می توانید خال کوبی
   هاییتی فلسفه == لان جو (1208207803). 08:24:19 ب ظ
   عراق بن مسعود روایت شده است: خدا لعنت تاتو و کلاه گیس خالکوبی مداوم، کشیدن موهای صورت به دنبال دندان های تعمیر خوب است، چرا که این اعمال تغییر اصلی ساخت خدا. بنی یی سفید زنان Saide که اغلب خواندن قرآن به نام ام Erkin بدون در نظر گرفتن پارچه گرفتن از این موضوع خواهد آمد تا او را ببیند، گفت: "من شنیده ام شما لعنت تاتو و خالکوبی ادامه داد: است. کلاه گیس را با کشیدن موهای صورت، ترمیم دندان، گفت که این ها را از اصلی ساخته شده برای تغییر خدا مشکوک "او جواب داد:" رسول خدا نفرین مردم، چرا من به آن لعنت و این؟ ثبت شده در کتاب مقدس خدا. "
   هاییتی فلسفه == لان جو (1208207803). 08:26:35 ب ظ
   عراق بن مسعود روایت شده است: خدا لعنت تاتو و کلاه گیس خالکوبی مداوم، کشیدن موهای صورت به دنبال دندان های تعمیر خوب است، چرا که این اعمال تغییر اصلی ساخت خدا. بنی یی سفید زنان Saide که اغلب خواندن قرآن به نام ام Erkin بدون در نظر گرفتن پارچه گرفتن از این موضوع خواهد آمد تا او را ببیند، گفت: "من شنیده ام شما لعنت تاتو و خالکوبی ادامه داد: است. کلاه گیس را با کشیدن موهای صورت، ترمیم دندان، گفت که این ها را از اصلی ساخته شده برای تغییر خدا مشکوک "او جواب داد:" رسول خدا نفرین مردم، چرا من به آن لعنت و این؟ ثبت شده در کتاب مقدس خدا. "
   هاییتی فلسفه == لان جو (1208207803). 08:27:19 ب ظ
   او گفت: "من خواندن دو چوب وسط هاروارد مسلمان است، اما نه تو گفت." او جواب داد: "سوگند به خدا، اگر شما واقعا به خواندن، و سپس شما ناگزیر خواهد شد. "سپس او، به آیه زیر:« از کجا رسول به شما دستور، شما باید پذیرفته شود؛ که در آن رسول را ممنوع کند، شما باید خلاص شدن از شر "(59:7).
   او گفت: "من همسر شما هستم، چگونه به دیدن این!
   هاییتی فلسفه == لان جو (1208207803). 08:28:42 ب ظ
   او پاسخ داد: "سپس در داخل نگاه شما را" او را به اتاق درونی رفتم، و به زودی بیرون آمد. او پرسید: "آیا آنچه می بینید؟" او جواب داد: "من هیچ چیز را نمی بینم" او گفت: "اگر به شما گفت، او با من نیست!"
   ابن عباس روایت است: جوئی و (اجرای قوانین داخلی) بطور غیر معقولی تمدید و پذیرفتن تجدید کشیدن موهای صورت و کشیدن موهای صورت، تتو و خال کوبی همیشه طلسم شده است. ------- گزیده یی بودا I آلمان Saheeh

   هاییتی فلسفه == لان جو (1208207803). 08:29:54 ب ظ
   112 برج چی حدیث ابو HOL روایت: حضرت فرمود: "خدا نفرت دادن تجدید تجدید ردیابی، دادن خالکوبی، ردیابی خال کوبی" ابو 114 دیتون کشیدن روایت شده است: حضرت فرمود: "خدا خالکوبی عصبانی عصبانی است، دادن زن خال کوبی؛ اصلاح، دادن تراشیدن زن، دندان شکست دادن دندان شکست زن زیبایی مصنوعی، تخریب خدا. ساخته شده از زیبایی های طبیعی است. "مسلمانان ---- باید در هر جای تاتو بدن.

   هاییتی فلسفه == لان جو (1208207803). 08:32:03 ب ظ
   اگر شما یک شخصیت متدین و درست، رفتار زیبا از مسلمانان انجام خالکوبی دارند، ما واقعا به شما، احترام و در نتیجه به احترام و عشق از اسلام، اما اگر شما انجام می دهند نه به اندازه کافی از بسیاری جهات، حتی ضعیف، می تواند آیا نه آه خال کوبی. دعا کنید خداوند بزرگ به ما اجازه می دهد تا از این کلمات بهره مند شوند، با توجه به تمام راه مبارزه اصلی بین مردان و زنان مؤمنان در این جهان و فرخنده است. ما شاهد رائی از خارج سایت از شما می تواند پرستش، ساخته شده شما در اطراف ما ترس به انجام توبه و طلب بخشایش به شما! باشد که خداوند نگهدار یادگیری و انتشار دانش هستند پینگ شادی Jiqing! امی است. ! !
   Undo edits

   New! Click the words above to view alternate translations. Dismiss
   Dictionary

  • آقای مزار!
   انچه که پیام ملا عمر بود همه مطابق شریعت بودواست.

   • تراشیدن ریش ترک شنت است . ترک سنت گناه است.
    گناه کبیره چیست؟ ترک فرض گناه کبیره است و مدواومت ودوام دادن درترک سنت گناه کبیره است .....
    شما از کدام شریعت سخن میگوئید وچرا ازدین بازیچه می سازید.
    کجای قرآن را خواندید؟
    حدیث وسنت مترجم برای فرض ومکمل فرض است.
    دیگر درگوش خر چهل یاسین نمی خوانم.
    فقط اگر سئل زیاد داری به مشاه0770120429 تماس بگیرویا هم مسکال کن تا برایت بهمانم.
    ویا هم جای ملاقات بگذار.
    مثل شما آدم ها است که از دین بی غیرتی ساخته است واز ناموس داری بی ناموسی....
 • انچه را که طالبان وشورای علوما میگویند دقیق مطابق شریعت عرای محمدی است وذره ای هم تفاوت ندارد

  • این طالب احمق بی دین بغیرازکشتن دیگرچی بلد است حتی نمیداند چگونه مثل یک مسلمان زندگی کند حتی اگرحضرت محمد (ص) مثل این طالب بوده است مسلمانی خو این نیست آیا مسلمان این است،که بی گنا هان رابکشد ،آیا مسلمان این است که مثل حیوان زندگی کند،آیامسلمان این است که بخورد وبمیرد ،آیا مسلمان این است،که گودی خارجی باشد،آیا مسلمان این است،که شب طالبان پاکستانی را درخانه خود درپهلوی زن خود قرارداده پناه ببرد،آیامسلمان این است که نفامد خدایش کیست،آیامسلمان این است ،که ناخن هایش مثل حیوان،موهایش مثل حیوان ،ریشش مثل حیوان،قدوقیافه اش مثل حیوان،رفتار،گفتار،عمل ،حیوانی،دروغ،فریب ،رشوه،کشتن،زنا،به محرومیت زندگی کردن،ازهمه نعمت های خدا بی بهره ماندن،ازدین خداورسونل یک فلم جنگی ساختن ویک داستان وحشتناک برای مردم غیرمسلمان نشان دادن.
   توهم حق داری زندگی کنی،درآخرت جایت جنت است،ولذت ببردرپهلوی مسلمانایت.موفق باشی مسلمان عزیزطالبانی.

  • امروزازبرق که یک غیرمسلمان کشف کرد،ازتلویزیون که یک غیرمسلمان ساخت،ازتلیفون که امروز بخاطرارتباط خود استفاده میکنی غیرمسلمان ساخت،وازموترکه توامروزبه راحتی سفرمیکنی،وازطیاره که مریضت را به هندوستان به طبابت میبری وازدواهای خارجی برای تداوی مریضت استفاده میکنی وازبوت های که غیرمسلمان میسازد میپوشی،توچی داری فقط نمازناقصت را هرروز پنج بارادا میکنی ونمیدانی چی میگی وحتی معنایش رانمیفامی چرا ازاین طالب که دور ازانسانیت وشرافت است پیشتیبانی میکنی. تومظلوم استی ،تومحروم استی ،توپیش خداورسول هیچ آبرونداری خداوند به مثل تومسلمان هیچ ضرورت ندارد رسول الله(ص) به مثل توامت هیچ ضرورت ندارد وتو بدبخت عمرت را نمازخواندی عبادت کردی،درود گفتی به این خاطرکه برای خداوند(ج) چاپلسی کنی تا توره ببخشه بس است دیگه مزخرفات بس کن به آدمیت فکرکن ،به پیشرفتت فکرکن ،به فامیلت فکرکن،به تعلیمت فکرکن،به نجات خود،فامیل،وقومت،وطنت فکرکن.توازاسلام چی میدانی فقط چند رکعت نمازکه نمیدانی چی میگی خودت سرجای نمازایستاده وفکرت به پول ،فساد،دروغ،فریب،دعوا،جنایت،هوس،دزدی،قتل....
   قرآن را که تومیخانی اگرمعنایش را نمیفامی نخوان بروکتابی را بخوان که به دردت بخورد نجاتت بدهد.
   بااحترام
   گل رحمن (شنواری)

  • مثل تو آدم های چاپلوس ووطن فروش منافق وبی دین بود که مسلمان ها را تحت اثر کفر درآورد وپیشرفت نکرد برق وتلیفون کشف کرده نتوانست ....
   چرا زمانیکه مسلمان مسلمان واقعی بود ومنافق صفت نبود حامی امریکا نبود نیکر پوشیدن ولچ وبرهنه پوشیدن زنان وزنا را دیموکراسی نمی داسنت بسیار پیشرفت کرده بود ایا اولین بار تمدن توسط مسلمان ها کشف نگردید؟
   ابوجهل چه داشت؟
   فرعون چه کرد؟
   تو خداناترس نمی دانی که اولین بار ساعت توسط کی ساخته شد؟
   آهنگری توسط کی ؟
   خیاطی توسط کی؟
   نجاری توسط کی؟
   معماری توسط کی؟
   لوده بی عقل منافق صفت

 • متسفانه که بعضی از مسلمین بدون اینکه به سنت های پیامبربزرگ اسلام حضرت محمدمصطفی(ص) پی بیبرند به راه های غلت میروند دین اسلام یک دین کامل ودارای دادن حقوق وآزادی برای هرفرد است نه انیکه مردم را درمحاسره خویش قراردهند .
  ملاعمر را هیچ کسی به چشم خویش ندید وازپشت پرده از او حمایت میکردند وبرایش لقب بلاتشبیح امیرالمومنین داده است درحالیکه کلیمه امیرالمومنین فقط وفقط برای حضرت علی (ع) داده شده است .
  خود پیامبر اسلام دربین مردم بود وبرای مردم روزانه احادیث را میگفت این ملا را هیچ کسی ندید که این آمریکایی است یااسرائیلی؟؟؟؟؟؟
  ای مردم یک کمی به هوش بیاید وکتاب معراج پیامبر را بخوانید.

  • علی که انقدر انسان های بیگناه رابا شمشیر خود با نغره های تکبیر جهت دعوت بدین خانواده وبخصوص محمد خسر خود از بین برده است بر او چه لقبی باید داد یک شخص قاتل وجنایتکار ویا ......؟

  • در کامل بودن دین اسلام هیچ جای شکی وجود ندارد .
   بخاطر اینکه برای پیروانش دستور سر بریدن انسانهای را که مانند مسلمانان نه می اندیشند میدهد . مطابق با ایه های روشن سوره نسا مردان را اصل وزنان را فرع قرارمیدهد.بر شخصیت انسانها اعم از زنان ومردان تحت نامهای ریش ماندن حجاب و گرفتن روزه ونماز خواندن های تحمیلی میتازد.
   محمد اعضای خانواذه خود را که اسمش را سیدها گذاشته است وسایر مسلمانان را مکلف به دادن پنجم حصه اموال شان تحت نام خمس به انها نموده است . واگر خواسته باشید من مکمل بودن هر چه بیشتری دین را باستناد از کتابهای توضیع مسایل مشتهدین از احکام دیه گرفته تا دیگر مسایل را که از مکمل بودن دین اسلام حکایت دارند دراینده خواهم نوشت .

  • کتاب معراج را خوانده ایم سفسته گویی بیش نیست

 • درود به همه خوانندگان گرامی
  سید عصمت جاغوری تو هم کم از ملا عمر نیستی و در مورد اسلام بسیار پوف و پتاق میکنی انچه که ملا عمر اخوند فرموده قوانین شرعی مطابق دستورات قران است و محتوای قران هم از این بیشتر نیست.
  سید عصمت جان در اینده اگر پیام ویا نظریات خویش را تحریر میکردی متوجه غلطی های املائی خود باشی مثلا
  1متائسفانه 2 غلط 3 محاصره 4 ندیده .

  از حضرت علی شاید سوال شود که چرا انقدر مردم را بیگناه کشته است تا به امرالمومنین تبدیل گردیده است.

  • دوست عزیز چوپان !
   میگویند که علی هنگامیکه شمشیر بدستش میبود مانند یک حیوان وحشی ودرنده انسانهارا گردن میزد بر علاوه از جنگ هایکه علی دران اشترک داشته ودرنده خویی خود را بنمایش گذاشته است کتاب حمله حیدری که مسلمانان به ان افتخار دارند حکایت فراوانی از وحشیگری های انانرا بزبان اشعار میسرایند.

  • سلام ای جوان افغان این چیزها کهنه شده است درفکر آبادی وطن وشخصیت خودت توجه بکن هرچه داد اسلام وقرآن بزنی چیزی بما نمیدهد چرا که ما آنقدر توانایی دانایی نداریم که ازقرآن با اوکرامت وشرافتش چیزی بدانیم ما فقط اسلام وقرآن رابازیچه وسرگرمی برای خود دراین دنیا ساخته ایم بیایید همه این چیزها رافراموش کرده درفکربیایید علم کسب نماییم،بیایید لیاقت آموزگاری قرآن را داشته باشیم بیایید از گفته های قرآن پیروی کنیم بیایید که یک دیگررا ازاین ببعد نکشیم بیایید یک تن واحد ویک الگوی ازاسلام وانسان باشیم تودردینت بغیراز کشت وخون تعصب وبربادی وتبعیض چی داری این دین را توبدنام ساخته ای من بدنام ساخته ام لطفاً آزاد فکرکن چون آزاد به دنیا آمده ای وآزاده زندگی کن خود را ازفلاکت وبیچارگی وازدوزخ این دنیا نجات بده ،طفلت ،خواهرت برادرت مادرت پدرت اقوامت برای زندگی بهتره جان میکنند لطفاً کاری کن آن بیچاره ها رانجات بده.تشکر

  • به جواب ذاکر حسین!
   بلی !
   کشتن مثل تو ادم های خر صفت وبی دین وطوطئه گر وسربریدمن مثل تو آدم سک صفت فرض است وباید درمقابل شمشیر بکشیم وبشکیم.
   تو بی عقل لوده مگر دتاریخ نخواندی که کفار مکه حمله میکردند ومی کشتند وقتی که مسلمانان را می کشتند آیا جواب متقابل باید نمی داد؟
   اگر کدام امده به خواهرت تجاوز کند دست زیر الاشه می بینی ویاهم می کشی؟
   لوده بی عقل..

 • ملا عمرگوخورده است کافرسر آن شرف داره قاتل مردم بیگناه افغانستان ملاعمر مرکب است تو ازمسلمان بودن از اسلامیت گپ زدن دور هستی توخربی عقل چی ره میفهمی تویک شخص خون خوار هستی مثل سک دیوانه کیرم درچشم کور مردارت تواز آب کیر پاکستان ، عربستان ، امریکا ، وغیره ..... کشورهاپیداشدی توحرامی هستی تمام خانواده ات را پاکستان ، عربستان کوس وکون میکند و تومرده گاو از اسلام حرف میزنی مزدور پاکستان نیم گایده پاکستان کیرخور پاکستان

 • ما سخنان ملاعمر را که معلومات در باره اسلام دادن خیر بیبینند ولی خواهش ما مردم افغانستان از ایشان اینست که چر برسرقدرت طلبی خون مردم بیگناه ما ریختانده میشود بیائید بادولت افغانستان یکدست شده باهم دریک فضای صلح وآرامش زنده گی کنیم اگرماو شما یکدست باشیم هیچ قدرتی نمیتواند که ماشکست بدهد درست است که در وطن ما کشورهای کفرآمده است ولی دلیلش چیست ؟ دلیلش اینست که خود ماو شما بین خود بی اتفاق هستیم اگرباهم تفاق داشته باشیم یکدست یک بازو باشیم وملیت پرستی را ازمیان برداریم زنده آرام نصیب ما میگردد و وطن خودرا میتوانیم آباد نمائیم .
  والســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلام

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس