در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > زنان افغانستان خلبان می شوند

زنان افغانستان خلبان می شوند

فرماندهی مرکزی ایالات متحده
جمعه 4 مارچ 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

این گزارشی از فعالیت زنان افغانستان می باشد. باعث خوشحالی و افتخار است که در کشوری که تا چندی پیش زنان حق صحبت، درس خواندن، و از خانه بیرون آمدن را نداشتند، اکنون آنها از حقوق مساوی در جامعه برخوردارند و در مقام هایی پیشرفت می کنند که برای مردان نیز بسیار مشکل است. این باعث پیشرفت روز افزون کشور پر افتخار افغانستان است.

با احترام

فرماندهی مرکزی ایالات متحده

واژه های کلیدی
حقوق کودکان و زنان

پيام‌ها

 • به فرماندهی مرکزی ایالات متحده !

  آقایان ! این سیاست وال ستریت بود که وطن ما را در سه دهه گذشته میدان رقابت های استرتیژیکی خویش ساخت . متحجر و افراطی ترین قشر جامعۀ ما را بنام جنبش رهایی بخش و نیرو های مقاومت اوغان تجهیز نمودند و این نیرو های بی دانش افراطی که غیر از تبهکاری ، کشتن و ویران کردن زیربنا های اقتصادی و فرهنگی وطن ما کار دیگری نکردند ، با کمال قصاوت و بیرحمی از طرف شما بانکداران تجهیز شدند تا قصور باخت جنگ ویتنام را از شوروی بگیرند . در وطن ما هم پیلوتان از قشر زنان بودند و هم جنرالان ، هم راننده بس های برقی بودند و پروفیسور ودوکتوران ! شما چقدر پر رو هستید که آنچی از دهان تان افتیده را با کمال بیشرمی دوباره مزه میکنید . گذشت آنزمان که صدای امریکا و بی بی سی را زیر لحاف میشنیدیم !

  • آمریکا از هیچ گروه تروریستی حمایت نکرده و دلیل اصلی حضور ایساف در افغانستان مبارزه با تروریسم و شکست دادن گروه های تروریستی از جمله طالبان است و در نهایت دادن قدرت به دولت منتخب افغانستان می باشد. آیا شما میخواهید که قدرت به طالبان برگردد؟ آیا شما می خواهید ه این زنهای با افتخار و کودکان در زیر سلطۀ دیکتاروری و تروریستی زندگی کنند و هر روزه سرکوب شوند؟ اگر پاسخ شما در مورد سوالات فوق بلی است پس باید ناگزیر بگویم که شما افغان نیستید چون برای یک افغانستان آزاد و مستقل احترام نمیگذارید.

 • آقای نویسنده اگر به جای کلمه زنان افغا ن ز نان افغانستانی را استفاده می کردن بهتر بود
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • با درود و احترامات فایقه؛

  از خلال تعاریف فرماندهی مرکزی ایالات متحده برمیاید که اینگونه موفقیت یا پیشرفت ها در جامعه ما باید مدیون زحمات و عرق ریزی های آنها باشد.

  با تائید از پیام دوست ارجمند آقای مزاری باید بنویسم که اگر امریکا، یاران و مزدورانش به خاطر رسیدن به اهداف شوم و مکتوم ایشان، گروه های بنیادگر و جهل پرور را امداد و اکمال نمی نمودند، بیشک که امروز سرزمین ما بیشترین قوای حرفه یی و تخصصی را از قشر محترم خانمها در سطح تمام کشورهای اسلامی میداشت!

  • آمریکا از هیچ گروه تروریستی حمایت نکرده و دلیل اصلی حضور ایساف در افغانستان مبارزه با تروریسم و شکست دادن گروه های تروریستی از جمله طالبان است و در نهایت دادن قدرت به دولت منتخب افغانستان می باشد. آیا شما میخواهید که قدرت به طالبان برگردد؟ آیا شما می خواهید ه این زنهای با افتخار و کودکان در زیر سلطۀ دیکتاروری و تروریستی زندگی کنند و هر روزه سرکوب شوند؟ اگر پاسخ شما در مورد سوالات فوق بلی است پس باید ناگزیر بگویم که شما افغان نیستید چون برای یک افغانستان آزاد و مستقل احترام نمیگذارید

 • خلبان نیست (( طیاره وان )) است . مطلب امریکنانو برای شما ها فهماندیدن که اگر هر قومی از جهالت و فقر دانش خود را توسط تحصیل علم بیرون کنند , شخصیت های قابل احترام مانند این خانم ها خواهند داشت . این مطلب نیست که در سایه فلانکی دولت بود که چند تا زن خود را جنرال ساختن و یا طیاره وان ساختن . این خود اشاره ء است برای فهیم ها که باید قوم خود را در با سواد شدن کمک کنند . وختی یک قوم با سواد شد هیچ قدرتی در د نیا از انها الاغ و یا خر و یا خچر و یا مادیان و یا شتر و یا یابو ساخته نمیتوانند . حالا روز ما افغانها چقدر خراب و ابتر شده است که چند تا امریکایی (( بچه گاو )) و یا (( شاگردان کوکنار فروشان ایتالیایی )) و یا باشنده های ملکی که یکی از ریس جمهور های شان (( چوب دزد -ابرام لنکن )) در جنگل بود , ما را علم و تحصیل یاد میته و ما کی بنیان گذار نسلی از ریشه در بشریت هستیم از خود دزد و جیب بر قاتل نوکر اجانب و وطن فروش ساخته ایم . لعنت بر همه ما و شما , از همه اول لعنت بر امریکنانو که اینه بر دست ما داده که چهره فقیر خود را خوب ببینیم .

  • دوست عزیز پوزش می خواهم: <<پیلوت>>.

   ما از همدیگر علم و دانش و ادب یاد می گیریم و فرق ندارد که اهل کجا هستید. ما همه انسان هستیم و باید به همدیگر کمک کنیم. آیا وقتی یک دکتر افغان در آمریکا جان مردم دیگر را نجات می دهد نباید از او تشکر کرد؟ لطفأ کمی بازتر فکر کنید.

   دوست عزیز، ما افغانستان را اشغال نکردیم بلکه ما به افغانستان آمدیم تا به مردم افغانستان کمک کنیم تا ظالمانی را که از القائده حمایت می کنند را سرنگون کنیم. این ظالمان هزاران نفر از مردم افغانستان را کشتند. از همان روزهای اول ما از دولت افغانستان که با رأی مردم انتخاب شد حمایت کردیم. در ضمن اکنون 47 کشور همراه با آمریکا به افغانستان کمک می کند و بیشتر عملیات ها با همکاری و حضور کامل اردوی ملی افغانستان یا پولیس افغانستان انجام می گیرد. ما همه انسان هستیم.

 • ke hale khob shod . digar kam del Awghan ha ( pashtun ha)koft karda bod ke hale bebinand ke dokhtar hai hazara Khalban / pilot meshawand . ha ha ha besyar aaali . mashalah man ke yak tajik hastam be wojod in dokhtar ha wa ba shahamat in dokhtar ha eftekhar mekonam . pashtun ha beni dokhtar hai shan meborand wa dokhtar hai hazara ha pilot / khalaban meshawand . kamyab bashand

 • راستگو صاحب

  به خدا گل گفتی

  افتخار به این دختران سربلند وطن

  افتخار به این دختران زیبا

  افتخار به این شاهدختان وطن که دل دشمنان وطن را کفانده اند

  همان آهنگ زیبای میرمن نغمه به یادم آمد که اگر اشتباه نکنم چنین است--- یار می هوابازه .....

  او البته به پیلوتان مرد خوانده ولی من آنرا به این دختران نهایت زیبای وطن میخوانم

  کوشش کردم که در یوتیوپ آنرا پیدا کنم ولی موفق نشدم

  زنده باد ناتو
  زنده باد امریکا
  زنده باد پیلوتان وطن

  قرار است یک گروه دیگر از پیلوتان وطن به ترکیه سفر کنند

  فقط به یاد شما میاورم که سه روز قبل 90 مین سال دوستی افغان-ترک که تهداب آنرا امان الله خان و مصطفی کمال اتاترک گذاشته اند ، در افغانستان و ترکیه با محافل بزرگ تجلیل شد و یک سرک در کابل به نام انقره نامگذاری شد و قرار است در همین روز ها سرک در انقره به نام کابل نامگذاری شود

  این اولین بار است که در کابل یک سرک به نام پایتخت یک کشور دوست و برادر نامگذاری میشود

  زنده باد ترکیه
  زنده باد ترکها
  زنده باد برادری بین مردم ترکیه و افغانستان

 • صالح جان !
  ای لیاقت یعضی اشخاص است که به یک جای میرسند و به مردم و ملک و خود و خانواده خود خدمت میکنند . قبل از امدن امریکا و قبل از شروع سی سال جنگ افغانستان یکی از متمدن ترین کشور های منطقه بود و پا به پای کشور های اروپایی و اسیایی پیش میرفت . باز هم امریکا در افغانستان از کسانی طیاره وان و داکتر و انجنیر جور میکنه که کاملاء شست و شوی مغزی شده باشند و یا به طور و طریقه امریکایی فکر کنند و کار کنند . این ها اصلاء طیاره وان های امریکا هستند و برای مردم و کشور افغانستان هیچ وقت کار نخواهند کرد . بطور مثال : چند روز دیگر وقتی برای اینها امر شود از طرف جنرال امریکایی که چلال اباد را بمب بارد کنید , هیچ کدام اینها ( نه ) گفته نمیتوانند , برای اینکه این طیاره وان ها دست پرورده امریکا هستند , مانند خلیل زاد و یا اشرف غنی و هزار های دیگر , به عباره دیگر نول تفنگ را روی شانه افغان گذاشته با ان افغان دیگر را میکشند , . تو شاید از احساسات پاکی که راجع به وطنت داری میخواهی به هر قیمتی که است افغانستان ترقی کند , ولی یادت باشد که پدران تو فقر و غریبی را بر پول دار شدن و ترقی زیر سایه کسانی که بر خاک و دار و مدار تو قبضه نموداند شرم دانسته همیشه انها را از خود دور نموده اند ولو به قیمت جان شان تمام شده باشد . پس اگر از افغانستان و فقر و جنگ ازادی در افغانستان خسته شده ایی به امریکا مسافرت کنید و وقتی افغانستان ازاد شد برگردید .

  .

  • دوست عزیز شما چگونه می توانید در بارۀ هموطنان خود اینگونه سخن بگوئید؟ آیا اینها دختران کشور افغانستان نیستند و آیا اینها افتخار برای افغانستان نیستند آیا اصلأ خود شما افغان هستید؟ آیا شما نباید خوشحال باشید و افتخار کنید که افغانستان در حال پیشرفت است؟ این خانمهای افغان نیاز به پشتیبانی شما بیشتر از هر کسی دیگر دارند و من فکر می کنم شما باید آنها را بیش از هر کسی دیگر تشویق و پشتیبانی کنید. آمریکا به اندازه کافی پیلوت و نیروی نظامی دارد و چندین هزار از آنها در حال جنگ با طالبان در مرزهای افغانستان و پاکستان هستند. من پیشنهاد می کنم که شما بجای این تبلیغات منفی، خوشحال باشید و همراه با برادران و خواهران افغان به بازسازی افغانستان کمک کنید.

  • قابل توجه "بوسيله ى فرماندهی مرکزی ایالات متحده"!!!

   شما همیش از تبلغات و پروپاگنده قوی تان استفاده کرده اید ....

   از ده سال که در اوغانستان با دوستان نو و کهنه غربی تان حضور دارید یا دیگران را بدنبال منافع تان به اوغانستان کشانیده اید با دست پرودگان بی زبان تان !! کاری برای قوا مسلح اوغانستان نکردیده اید تاحال دو نفر پیلوت قبلی یا سستیم روسی ما را در کورس های مستعجل ابتدا انگلیسی و بعداش طریق فرود و پرواز طیارات معادل دو ماشینه روسی را یاد داده اید و تنها یکنفر اوغان ( انهم معلوم نیست از پشاور است یا جلال اباد ) را در دانشگاه امریگایی تان پذیرفته اید انهم در بخش انجنیری یا ساختمانی نظامی ..مردم ما میگویند با یگ گل بهار نمیشود.

   روس ها صدهاپیلوت جت ,هلیکوپتر , و طیارات نقل و انتقال یا ترانسپورتی اوغانی را در داخل کشورشان تربیه نمودند دانشگاه نظامی اوغانستان نیز صد ها پیلوت وتخنیکران را در بخش قوای هوایی و مدافعه هوایی تربیه میکرد ... شوروی تمام سیر و پودینه اوغانستان را بدون سر و صدا و تبلیغات اکمال میکردند از طیاره تا تانک و توپ و راکت های دفاعی مدرن .......

   اما شما مصرف میخ بوت و بیر و پوقانه(کاندوم ) سر بازان تان را نیز بالای کرزی حساب وگوش فلک را کر نمودید از تبلغات و خودنمایی بگذرید وقت عمل کردن است !!!عمل خوبست تا شعار !!!

   شما غربی ها زراد خانه های بزرگ سلاح های گوناگون دارید اقتصاد تان هم قویست ..
   پس چطور که تا حال قوای هوایی ما را ضد هوایی ما را , ستیم مخابره ما را , قوای زرهدار ما را مثل تانک توپ ماشین های محاربوی .... اکمال نتوانسته اید..

   همچنان با این سیاهی لشکر با این بز دلان دست پرورده و شکم گنده تان که مرد جنگ نبودند و نیستند .... و بر کرسی وزرات دفاع و داخله ..... ما قرار داده اید کاری از پیش برده نخواهد شد با خروج تان از وطن ما شاید ایشان با دسته های گل شما را در امریکا و اروپا پذیرایی کنند این را خود تان هم میدانید... همه سرمایه دار شده اند چور و چپاول کرده اند ....

   شما ادعا دارید که تروریست ها را حمایه نکرده اید ... مگر گروه های مجاهدین تروریستان ادمکشان قاچاقبران انسان و مخدرات ناقضان حقوق بشر راه گیران همجنسگران ......نبودند!! طالبان چطور !!! گلبدین ملاعمر سیاف خالص... کی ها اند حتا عبدالحق اگر که زنده میبود از جانب شما ریس جمهور یا بنابر برداشت خودتان گویا در انتخابات ازاد به کرسی کرزی خان می نشست ایشان خود از طریق رادیو شما (بی بی سی) گفت !! ما لین هاو پایه های برق پل ها دفاتر دولتی را و افراد مشکوک و موتر های که به شهر رفت وامد میکردند را هدف قرار میدادیم !!!!! در یک دیمکراسی افراد مشکوک را میکشتند !!!؟؟؟
   راکتهای کور مجاهدین ر"افلپس ارماکورا "بیاد دارد او واژه تروریزم کور را او بر ان نهاد !!!

   شما لادن را حمایه مادی و معنوی نکردید ؟؟؟ شما پاکستان و بیاد گراه های ریش دار و بی ریش شانرا حمایه

   نکردید؟؟؟ از اعمال و کردار ضد بشری انان حتا قضیه اتومی انان چشم پوشی نکردید!!!؟؟

   شما از سران کشور های عربی ناقص حقوق بشر حمایه و پشتبانی نکردید و نمی کنید در عربستان سعودی زن رانندگی کرده نمی توانند چه رسد به قاضی .... !!؟؟

   همین حالا قوای سعودی وارد بحرین شد چرا شما برای شان کف میزند؟؟

   شما چرا صدام قذافی ال سعود ال خلیفه ال مصر ..... را حمایه میکردید ؟؟

   دولت اسلامی تروریست پرور و صادر کننده ادمکشان وتروریستان اند پاکستان و سعودی هر دو دوستان چرا شماست !!؟؟..

   چرا شما ها از اعمال و کردار اسراییل حمایه میکنید مگر خون یهود با یک مسلمان فلسطینی برای شما ارزش بیشتر دارد ؟؟

   گپ اخر که من اوغان نیستم اوغان همان دوست دوستان" انگلیس ها" ست !!!

   اوغان همان تریاک کاران - اوغان همان انتحاری - اوغان همان زن کشان !! اوغان همان های اند که "چپ راس "های دروازه سفارت های تان در بعضی جا ها از دست انان خراب میشد !!!

 • شما خیلی دروغ گو هستید

  یک طفل هم حالا در افغانستان میداند که شما برای مبارزه بر ضد تروریزم نیامده اید

  زیرا قتل عام اطفال بیگناه افغان ، ویرانی قریه ها و شهر های آنها مبارزه بر ضد تروریزم نه بلکه جنایات نابخشودنی علیه بشریت است

  حالا یک طفل هم میداند که کمپ های تروریستها، مراکز تربیوی شان، مراکز تمویلی و پناهگاه های شان در پاکستان است و ملا عمر با تمام قومندان های شان در کویته بلوچستان آرام و آسوده نشسته اند و از آنجا با آی اس آی چتلستان بر ضد کشور ما عملیات میکنند

  خواهش میکنم چشم سفیدی نکنید — شما دروغگو استید

جستجو در کابل پرس